تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

با اینکه سال ها از دوران قهرمانی آرنولد می گذرد، هنوز هم کمر باریک او و عضلات استثنایی اش در ناحیه شکم و پهلو در ذهن تمام دوستداران بدنسازی جای دارد. در ادامه شاهد نظرات او در مورد جنبه های مختلف تمرین عضلات شکم جهت دستیابی به بهترین فرم در این ناحیه خواهید بود... ادامه

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

ساده‌ترین رژیم‌ لاغری

شاید شما هم جزو افرادی باشید که رژیم گرفتن برایشان خسته کننده، طاقت فرسا و بیهوده است اما با رعایت برخی موارد ساده می‌توانید بدون عذاب با حفظ تعادل و سلامت زندگی کنید... ادامه

ساده‌ترین رژیم‌ لاغری ساده‌ترین رژیم‌ لاغری

تغذیه برای تناسب اندام خانم ها

آووكادو ، نان شیرینی گندمی ، موز ، توتها ، هویج ، ران مرغ ، شیر كاكائو ، پنیر كم‌چرب ، زغال اخته ، تخم مرغ ، بذركتان زمینی ، پرتقال ، بادام زمینی ، سیب زمینی ، ماهی سالامون... ادامه

تغذیه برای تناسب اندام خانم ها تغذیه برای تناسب اندام خانم ها

تقویت عضلات باسن با این حرکات

پرینت E-mail

تقویت عضلات باسن با این حرکات

همیشه تمرینات عضلات باسن مورد کم لطفی قرار میگیرند و کمتر به آنها پرداخته میشود. داشتن یک باسن سفت و عضلانی برای هر بدن سازی لازم می باشد چون که بسیار عجیب است که اگر شما دارای عضلات پشت حجیمی باشید ولی عضلات پا و باسن شما شل و افتاده باشد.پس اگر شما هم علاقه مند به داشتن باسنی عضلانی و خوش فرم هستید ما در این مقاله چند حرکت و تکنیک را برای شما معرفی خواهیم کرد.

ددلیفت رومانیایی

ددلیفت رومانیایی نه تنها برای عضلات همسترینگ شما بسیار مفید است بلکه در ساختن عضلاتی سخت و سفت در باسن نیز به شما بسیار کمک خواهد کرد.متاسفانه اکثر بدن سازان از قابلیت این حرکت برای ساختن عضلات باسن خود استفاده نمیکنند.هنگام اجرای ددلیفت برای ایجاد فشار روی عضلات باسن شما باید در بالاترین قسمت حرکت عضلات باسن خود را به هم بفشارید.البته در این حالت زانو ها و پشت شما هم باید طبیعتا صاف قرار بگیرد.


لانگز

لانگز یکی از حرکات تست شده و امتحان پس داده است که میتواند در ساختن عضلات باسن به شما بسیار کمک کند.خوشبختانه در این حرکت شما نیاز به تکنیک اضافه برای ایجاد فشار بیشتر به عضلات باسن خود ندارید.این حرکت به طور طبیعی فشار زیادی را روی عضلات باسن وارد می کند.در هر صورت اجرای صحیح این حرکت بسیار مهم می باشد که در آن شما نباید اجازه دهید که زانوی خود جلوتر از نوک انگشتان پا رود.


استفاده از دستگاه مخصوص عضلات باسن

این طور که به نظر می رسد این روز ها نیز باشگاه های ورزشی به اهمیت تمرین دادن عضلات باسن پی برده اند و ما شاهد حضور دستگاه هایی هستیم که مخصوص تمرین دادن عضلات باسن می باشد.این دستگاه ها در کارکرد ممکن است که با هم تفاوت داشته باشند اما در اصل همه آنها به صورت ۱۰۰% فشار را بر روی عضلات باسن قرار میدهند.پس اگر می خواهید باشگاهی را انتخاب کنید سعی کنید باشگاهی را انتخاب کنید که در آن دستگاه های مخصوص تمرین دادن عضلات باسن وجود داشته باشد.زیرا این دستگاه ها بسیار به شما کمک خواهند کرد.

بردن یک پا به سمت عقب

برای ساختن عضلات باسن همیشه نیاز به حضور وزنه یا دستگاه نمی باشد و شما میتوانید تنها با وزن بدن خود نیز به این عضلات فشار وارد کنید.البته برای اجرای این حرکت شما باید چیزی را نگه دارید تا تعادلتان از بین نرود.برای اجرای این حرکت از یک صندلی کمک بگیرید و آن را بگیرید تا تعادلتان حفظ شود.سپس یک پای خود را بدون اینکه زانو خم شود به عقب ببرید در حالی که پای دیگر صاف روی زمین قرار دارد.در حالی که پای خود را پشت خود نگه داشته اید عضلات باسن خود را منقبض کنید.۱۰-۱۵ مرتبه این حرکت را انجام دهید و سپس پای خود را عوض کرده و با دیگر پای خود این حرکت را اجرا کنید.
بلند کردن باسن از زمین

برای اجرای این حرکت شما باید به پشت روی زمین دراز بکشید و زانو های خود را خم کنید.در این حالت باسن خود را از روی زمین جدا کرده و آنها را منقبض کنید.نکته بسیار مهم در مورد این حرکت این است که کمر و پشت شما در هنگام بلند کردن باسن باید کاملا صاف باشد تا بیشترین فشار ممکن به عضلات باسن وارد شود.


اسکات

بسیاری از بدن سازان می دانند که اسکات روی عضلات همسترینگ و جلو پا فشار زیادی را وارد میکند.اما هنوز بسیاری از بدن سازان به این نکته پی نبرده اند که اسکات میتواند در ساختن باسنی سخت و خوش فرم نیز بسیار کمک کننده باشد.البته اگر شما در قسمت منفی حرکت تا آخر نشینید و حرکت را به صورت کامل انجام ندهید نتیجه کمتری را خواهید گرفت.پس برای اینکه بیشترین فشار به عضلات باسن در هنگام اجرای حرکت اسکات وارد شود از وزنه ای استفاده کنید که به شما این اجازه را دهد تا شما بتوانید کمی پایین تر از حد معمول در حرکت اسکات بشینید.منظور کمی پایین تر از حالت موازی رانها با زمین میباشد.


تپه نوردی

یکی دیگر از حرکات موثر در ساختن عضلات باسن که نیازی به وزنه و دستگاه ندارد تپه نوردی می باشد.بالا رفتن از تپه طوری عضلات شما را تحت فشار قرار میدهد که تمرینات با وزنه قادر به ایجاد این شکل از فشار نمی باشند.در ضمن تپه نوردی علاوه بر باسن دیگر عضلات پا را نیز تحت فشار قرار میدهد.

تک پا دمبل روی میز

یکی دیگر از حرکات سازنده باسن تک پا دمبل روی میز می باشد.در این حرکت شما در حالی که دو دمبل در دست دارید با یک پا روی یک جعبه یا میز می روید.روی هر دو پای خود این حرکت را اجرا کنید تا فشار به طور یکسان به هر دو پا وارد شود.در آخر نیز به یاد داشته باشید که همه این حرکات را نمیتوانید در یک جلسه انجام دهید.میتوانید بخشی از این حرکات را در یک جلسه و بخشی دیگر را در جلسه دیگری انجام دهید.

 

مرجع : http://online-gym.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب