تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

ده حرکت برای تقویت عضلات پا

در اینجا به ۱۰ تمرین ورزشی اشاره خواهیم کرد که بتواند به عضلانی تر کردن پائین تنه شما کمک کنند. ادامه

ده حرکت برای تقویت عضلات پا ده حرکت برای تقویت عضلات پا

10 رژیم رایج لاغری

ه جای پرداختن به یک مورد خاص کاهش وزن، سراغ یک سوژه داغ، عام و پرطرفدار رفته ایم؛ «مقایسه ۱۰ رژیم پرطرفدار لاغری». بررسی های جدید نشان داده است وزن یک سوم افرادی که برای کاهش وزن رژیم می گیرند... ادامه

10 رژیم رایج لاغری 10 رژیم رایج لاغری

بهترین تمرین برای ساق پا

پرینت E-mail

بهترین تمرین برای ساق پابهترین تمرین برای ساق پا نباید طولانی و پیچیده باشد. هیچ سود قابل توجهی در انجام بسیاری از مجموعه از انواع مختلف تمرینات ساق پا وجود ندارد. بر خلاف قفسه سینه، پاها، و پشت بازو، تنها 1 راه برای کار هر یک از عضلات ساق پا وجود دارد. حرکات ایستاده که بدن، خود را بوسیله انگشتان پا بالا می برد تا عضله gastrocnemius کار کند، و تمرین ساق پا نشسته که باعث می شود عضله تیبیالیس جلو کار کند.

در واقع بهترین برای ساق پا، شامل تمریناتی است که به تمرین هر بخش از ساق پا جداگانه بپردازد. به تمرین زیر توجه کنید :

توجه : با کلیک روی هر حرکت، می توانید فیلم آموزشی اجرای آن حرکت را مشاهده فرمایید.

عضله دوشنبه پنجشنبه
سولئوس (Soleus) ساق پا نشسته با هالتر ساق پا نشسته با دستگاه
درشت نی قدامی (Tibialis anterior) ساق پا ایستاده با اسمیت (حرکت معکوس) ساق پا ایستاده با اسمیت (حرکت معکوس)
گاسترو (Gastrocnemius) ساق پا ایستاده با هالتر ساق پا ایستاده با دمبل
تکرار - ست 15 - 3 6 - 3

توجه داشته باشید که در روز دوشنبه 15 تکرار ذکر شده، در حالیکه در روز پنج شنبه 6 تکرار وجود دارد. این کار به دلیل اینست که هدف از تمرین روز دوشنبه ساخت حجم می باشد، در حالیکه تمرین روز پنجشنبه با هدف افزایش قدرت گنجانده شده. شما باید حداکثر وزن را برای تکرارهای روز پنجشنبه انتخاب کنید، در نتیجه در روز دوشنبه شما وزنه های کمتری نسبت به روز پنجشنبه استفاده میکنید. هرچه عضله ساق شما قوی تر میشود، وزنه ها را افزایش دهید.

البته این تنها یک بخش از تمرین است که البته لازم نیست شما تمام روز را صرف تمرین ساق پا بکنید. بقیه تمرین در مقالات بعدی ذکر خواهد شد.

مرجع : http://www.bodybuilding.com/fun/wotw50.htm

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب