تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

حمله همه جانبه به منطقه T

یک اصطلاح قدیمی و معروفی که هر وقت می‌خواستند در مورد کسی که از نظر بدنی با الباقی تفاوت داشت بگویند و به کار برده می‌شد این بود : چه قدر چهارشانه است و این شروع داستان این هفته ماست... ادامه

حمله همه جانبه به منطقه T حمله همه جانبه به منطقه T

چربی سوزی برای خانم ها

معمولا در مورد کاهش وزن اینطور تصور می شود که خیلی ساده است : کمتر بخور و تمرین کن، البته این کاملا صحیح است، ولی چیزی که یک بدنساز به شما خواهد گفت این است که کاهش دادن چربی کاری بسیار مشکل است... ادامه

چربی سوزی برای خانم ها چربی سوزی برای خانم ها

روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی

برخی از افراد چاق نمی‌توانند با شیوه‌های معمول وزن خود را کاهش دهند و پزشکان انجام اعمال جراحی کاهش وزن را برای آنها توصیه می‌کنند. به گزارش ایسنا : هر سال تنها در آمریکا 160 هزار عمل جراحی کاهش وزن انجام می‌شود، البته این اعمال جراحی... ادامه

روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی

تمرین پشت بازو با لی لابرادا

پرینت E-mail

تمرین پشت بازو با لی لابراداساختن پشت بازوها نیاز به تمرکز بسیار دقیق روی فرم حرکات دارد. باید صادق باشیم که خیلی از مردم به خاطر توجه زیاد به جلو بازوهای خود از تمرین کافی روی پشت بازوها غافل می شوند. این اشتباه بزرگی است. ۳ عضله ای که پشت بازوهای شما را می سازند تشکیل دهنده دو سوم از حجم بازو هستند. بنابراین اگر واقعا می خواهید که بازوهای خوبی بسازید بهترین کار این است که پشت بازوها را به عنوان عامل کلیدی در نظر بگیرید.

حالا قبل از آنکه بخواهم برنامه تمرین را پیشنهاد کنم باید نگاهی به روش تقسیم عضلات داشته باشیم. من (لی لابرادا) با روش ۲ روز تمرین، ۱ روز استراحت، ۱ روز تمرین، ۱ روز استراحت کار می کنم، یعنی از هر ۵ روز ۲ روزش استراحت است، ۳ روز آن تمرین.

هرگز بیشتر از ۲ روز متوالی تمرین نمی کنم چون متوجه شده ام اگر بین جلسات ۱ روز فاصله بدهم سریع تر رشد می کنم.در یک روز استراحت می توان تمرین هوازی انجام داد تا گردش خون تنظیم شود و به ریکاوری و رشد سرعت بخشد.راستی، اگر به صورت مداوم با برنامه فعلی تان رشد نمی کنید سعی کنید چند روز استراحت به هفته خود اضافه کنید.شاید با تمرین کمتر به رشد بهتری برسید.

نمونه تقسیم عضلات این گونه است :
روز۱: سینه ، سرشانه و پشت بازو
روز۲ : زیربغل، جلوبازو، شکم
روز۳ : استراحت
روز۴ : ران، پشت پا، ساق
روز۵ : استراحت
روز۶ :تکرار مجدد سیکل

می شود این برنامه را بر اساس نیازهای خاص تغییر داد. به عنوان مثال اگر می خواهید آخر هفته ها را استراحت کنید، می توانید ۲ روز تمرین کنید، ۱ روز استراحت دهید مجدد ۲ روز تمرین کنید و در نهایت ۲ روز استراحت کنید. با این روش می توانید ۲ روز آخر هفته را استراحت کنید. حالا بریم سراغ برنامه تمرین پشت بازو. من پشت بازو را بعد از سینه و سرشانه تمرین می دهم. این روش باعث گرم شدن پشت بازو و همچنین پیش خسته شدن آن می شود در نتیجه با تمرین کمتر می شود آن را به رشد تحریک کرد. حرکاتی که برای پشت بازو انجام می دهم اینها هستند.

توجه : با کلیک روی هر حرکت، می توانید فیلم آموزشی اجرای آن حرکت را مشاهده فرمایید.

۱ - پشت بازو سیم کش

بعد از گرم کردن، ۳ ست ۱۰ تکراری تا ناتوانی اجرا می کنم. در آخرین ست، بعد از ناتوانی، وزنه را ۱۰ درصد کم می کنم و بلافاصله ۵ تکرار اجرا می کنم.
نکته : کف دست رو به پایین است و شست را بالای میله نگه می دارم. شانه ها را عقب می دهم و سینه را بیرون می دهم بطوریکه بازوها صاف کنار بدن هستند.
نکته : نباید مچ های دست به طرف عقب خم شوند، چرا که فشار اضافی روی مفصل اعمال می شود. مچ باید صاف باشد و آرنج ها هم باید چسبیده به پهلو نگهداری شوند.

۲ - پرس سینه دست جمع

این یکی از بهترین حرکات حجم ساز برای پشت بازو است که ۳ ست با ۱۰ تکرار انجام می دهم. در آخرین ست بعد از ناتوانی وزنه را کم می کنم تا ۵ تکرار اضافی اجرا کنم.
نکته : میله EZ را به جای میله صاف استفاده می کنم و فاصله دست ها را حدود ۱۵ سانتی متر رعایت می کنم. وزنه را آرام به طرف سینه پایین می برم و آرنج ها را چسبیده به پهلو حفظ می کنم. سپس مستقیم وزنه را بالا پرس می کنم.
نکته : نباید وزنه را از روی سینه ضربه بزنید. همیشه در طول حرکت کنترل را حفظ کنید و به آرامی وزنه را پایین ببرید.

۳ - پشت بازو تکی پشت گردن

۳ ست ۱۰ تکراری اجرا می کنم و در آخرین ست، بعد ناتوانی وزنه را کم می کنم تا ۵ تکرار اضافی انجام دهم.
نکته : در حالی که روی یک میز نشسته اید بازو ها را صاف بالای سر ببرید و دمبل را به آرامی از پشت سر پایین ببرید. در بخش پایین به پشت بازو کشش دهید و سپس با منقبض کردن عضله وزنه را به بالا برسانید.
نکته : از انجام سرعتی و بی دقتی حرکت اجتناب کنید، چرا که می تواند باعث آسیب در ناحیه گردن و سر شود. اجازه ندهید مچ دست کج شود. لطفا توجه داشته باشید که با این ۳ حرکت از ۳ زاویه مختلف روی پشت بازو فشار می آورید.

مرجع : http://forum.bodybuilder.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب