تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

اهمیت ریکاوری در بدنسازی

بسیاری از پرورش‌اندام کاران مخصوصاً مبتدی‌ها به لحاظ این که زودتر به هدف خود برسند سعی می‌کنند با تمام وجود و قدرتشان به وزنه زدن بپردازند و در این بین برخی اوقات برخی جلسات تمرینی را نیز غیبت می‌کنند و برای جبران آن سعی می‌کنند سنگین‌تر و بیشتر وزنه بزنند که این روشی اشتباه است... ادامه

اهمیت ریکاوری در بدنسازی اهمیت ریکاوری در بدنسازی

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

چنانچه بخش داخلی عضلات سینه توسعه خوبی داشته باشند یکی از نقاط قوت عضلات بالاتنه به حساب خواهند آمد. برای هدف قراردادن بخش داخلی عضلات سینه عمدتاً حرکاتی انتخاب می‌شوند که در آنها فاصله بین ست‌ها کم است یا حرکاتی که در بخش بالای حرکت... ادامه

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

تغذیه در بدنسازی

رژیم غذایی بدنسازی برای ساخت عضله و کاهش چربی بدن می باشد و باعث افزایش توده عضلانی و افزایش سوخت و ساز بدن می شود. غذاهای پر پروتئین و کربوهیدرات پیچیده ( نان کامل، ماکارونی و غلات ) در بدنسازی موثر است. یک رژیم غذایی بدنسازی به طور کلی 2500 – 5500 کالری در هر روز برای مردان و 1500 – 3000 کالری در روز برای زنان... ادامه

تغذیه در بدنسازی تغذیه در بدنسازی

بررسی فنی و مقایسه یک حرکت

پرینت E-mail

بررسی فنی و مقایسه یک حرکت

هر دو فرم حرکت پشت بازو با کابل توانایی هدف قرار دادن عضلات پشت بازو را خواهند داشت. به نظر شما کدامیک قدرت بیشتری در به کار گرفتن تارهای عضلانی جانبی این بخش را داراست؟
فرم استاندارد این حرکت : پشت بازو با کابل یکی از قابل قبول‌ترین تمریناتی است که همواره در جدول برنامه تمرینی اکثر بدنسازان جای داشته و خواهد داشت. اجرای این تمرین قبل از حرکات پرسی که به پشت بازو مربوط می‌شود می‌تواند میزان خون کافی و مناسب را به سمت مفصل آرنج هدایت کرده، بنابراین سایر حرکات لیست شده در برنامه تمرینی‌مان با امنیت و راندمان بسیار مطلوب‌تری اجرا می‌شود.

فقط باید به این نکته جزئی اما مهم و تاثیرگذار توجه کنید که در حین اجرای این حرکت باید همواره آرنج‌ها را کاملاً مماس به پهلو ثابت حفظ نموده و حتماً سرتاسر تنه‌تان را در یک خط فرضی صاف نگاه دارید. در غیر این صورت فشار سازنده و موثری که باید بر روی ماهیچه‌های سه‌سر پشت بازو اعمال شود به سمت قسمت‌هایی از جمله : سرشانه، شکم و سینه انتقال پیدا می‌کند. شما باید هنگام هدایت کابل به سمت زمین و در برگشت، فقط مستقیم به روبه‌رو نگاه کرده و همواره وضعیت طبیعی سر را ثابت حفظ کنید تا از آمدن فشار مخرب و آسیب جدی به مهره‌های گردن‌تان جلوگیری شود.

فرم مچ برعکس : این حرکت نیز همانند همتای خود توانایی در خور توجهی در تحریک موثر عضلات پشت بازو دارد. در کل اجرای تمرین پشت بازو و کابل مچ برعکس یک حرکت تک‌مفصلی محسوب شده و تقریباً هیچ گروه عضلانی و یا مفصلی به غیر از ماهیچه پشت بازو بار تناژ وزنه‌ها را به دوش نمی‌کشد. شاید شما جزء‌آن دسته از ورزشکارانی باشید که فرم نرمال و یا بکارگیری طناب را همیشه در برنامه تمرینی پشت بازوی خود جای داده، اما از انجام آن به صورت مچ برعکس غفلت کرده باشید. درست که این حرکت قابلیت این را دارد که صرفاً یکی از سرهای عضله پشت بازو را به خدمت بگیرد، ولی برای دستیابی به توسعه و بهبود توازن این قسمت، به‌کارگیری آن در کنار سایر حرکات امری ضروری خواهد بود. شما باید در حین اجرای آن، کمی زانو را خم نموده، سر سینه را رو به بالا حفظ کرده و عضلات شکم و سرتاسر تنه در یک وضعیت پایدار و محکم نگه دارید.

نتیجه‌گیری : پشت بازو از سه عضله (سه سر) با نام‌های سر کناری، سر میانی و سر بلند تشکیل یافته است. هر یک از این سرها دارای یک اتصال مجزا بر روی بالاترین بخش پشت بازو داشته اما تمامشان در یک تاندون مشترک که از آرنج گذشته و به زند زیرین چسبیده است مشترک هستند. شما می‌توانید ماهیچه پشت بازو را با حرکات چند مفصلی نظیر : پشت بازو دست تنگ، هالتر پرسی، و یا حرکات تک مفصلی همچون پشت بازو کابل ایستاده تقویت کنید. حالا اگر واقعاً شما نتوانید هربخش از عضله پشت بازو را به طور کامل در حین اجرای حرکات از همدیگر جدا نموده و فقط فشار تمرینی را صرفاً بر روی یک قسمت بیاورید، می‌توانید با کمی چرخش مچ و تغییر در زاویه دست، شدت اعمال بار بر روی ناحیه مذکور را افزایش دهید. اصولاً هر گاه حرکات این بخش را با حفظ ثابت آرنج در کنار پهلو اجرا کنید، سر کناری عضلات پشت بازو بیشتر به چالش کشیده می‌شود. اما وقتی شما این دسته از حرکات را به فرم مچ برعکس انجام می‌دهید فشار قوی‌تری را به سر میانی پشت بازو آورده که تاثیر کمتری در جهت افزایش حجم ایفا خواهد نمود. سر میانی عضله پشت بازو مسئول ثبات مفصل آرنج بوده، بنابراین برنده این میدان برای افزایش سایز سر جانبی این قسمت، حرکت پشت بازو کابل به حالت استاندارد خواهد بود.

مرجع : http://bashironline.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب