تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

با اینکه سال ها از دوران قهرمانی آرنولد می گذرد، هنوز هم کمر باریک او و عضلات استثنایی اش در ناحیه شکم و پهلو در ذهن تمام دوستداران بدنسازی جای دارد. در ادامه شاهد نظرات او در مورد جنبه های مختلف تمرین عضلات شکم جهت دستیابی به بهترین فرم در این ناحیه خواهید بود... ادامه

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

ساده‌ترین رژیم‌ لاغری

شاید شما هم جزو افرادی باشید که رژیم گرفتن برایشان خسته کننده، طاقت فرسا و بیهوده است اما با رعایت برخی موارد ساده می‌توانید بدون عذاب با حفظ تعادل و سلامت زندگی کنید... ادامه

ساده‌ترین رژیم‌ لاغری ساده‌ترین رژیم‌ لاغری

تغذیه برای تناسب اندام خانم ها

آووكادو ، نان شیرینی گندمی ، موز ، توتها ، هویج ، ران مرغ ، شیر كاكائو ، پنیر كم‌چرب ، زغال اخته ، تخم مرغ ، بذركتان زمینی ، پرتقال ، بادام زمینی ، سیب زمینی ، ماهی سالامون... ادامه

تغذیه برای تناسب اندام خانم ها تغذیه برای تناسب اندام خانم ها

بررسی فنی و مقایسه یک حرکت

پرینت E-mail

بررسی فنی و مقایسه یک حرکت

هر دو فرم حرکت پشت بازو با کابل توانایی هدف قرار دادن عضلات پشت بازو را خواهند داشت. به نظر شما کدامیک قدرت بیشتری در به کار گرفتن تارهای عضلانی جانبی این بخش را داراست؟
فرم استاندارد این حرکت : پشت بازو با کابل یکی از قابل قبول‌ترین تمریناتی است که همواره در جدول برنامه تمرینی اکثر بدنسازان جای داشته و خواهد داشت. اجرای این تمرین قبل از حرکات پرسی که به پشت بازو مربوط می‌شود می‌تواند میزان خون کافی و مناسب را به سمت مفصل آرنج هدایت کرده، بنابراین سایر حرکات لیست شده در برنامه تمرینی‌مان با امنیت و راندمان بسیار مطلوب‌تری اجرا می‌شود.

فقط باید به این نکته جزئی اما مهم و تاثیرگذار توجه کنید که در حین اجرای این حرکت باید همواره آرنج‌ها را کاملاً مماس به پهلو ثابت حفظ نموده و حتماً سرتاسر تنه‌تان را در یک خط فرضی صاف نگاه دارید. در غیر این صورت فشار سازنده و موثری که باید بر روی ماهیچه‌های سه‌سر پشت بازو اعمال شود به سمت قسمت‌هایی از جمله : سرشانه، شکم و سینه انتقال پیدا می‌کند. شما باید هنگام هدایت کابل به سمت زمین و در برگشت، فقط مستقیم به روبه‌رو نگاه کرده و همواره وضعیت طبیعی سر را ثابت حفظ کنید تا از آمدن فشار مخرب و آسیب جدی به مهره‌های گردن‌تان جلوگیری شود.

فرم مچ برعکس : این حرکت نیز همانند همتای خود توانایی در خور توجهی در تحریک موثر عضلات پشت بازو دارد. در کل اجرای تمرین پشت بازو و کابل مچ برعکس یک حرکت تک‌مفصلی محسوب شده و تقریباً هیچ گروه عضلانی و یا مفصلی به غیر از ماهیچه پشت بازو بار تناژ وزنه‌ها را به دوش نمی‌کشد. شاید شما جزء‌آن دسته از ورزشکارانی باشید که فرم نرمال و یا بکارگیری طناب را همیشه در برنامه تمرینی پشت بازوی خود جای داده، اما از انجام آن به صورت مچ برعکس غفلت کرده باشید. درست که این حرکت قابلیت این را دارد که صرفاً یکی از سرهای عضله پشت بازو را به خدمت بگیرد، ولی برای دستیابی به توسعه و بهبود توازن این قسمت، به‌کارگیری آن در کنار سایر حرکات امری ضروری خواهد بود. شما باید در حین اجرای آن، کمی زانو را خم نموده، سر سینه را رو به بالا حفظ کرده و عضلات شکم و سرتاسر تنه در یک وضعیت پایدار و محکم نگه دارید.

نتیجه‌گیری : پشت بازو از سه عضله (سه سر) با نام‌های سر کناری، سر میانی و سر بلند تشکیل یافته است. هر یک از این سرها دارای یک اتصال مجزا بر روی بالاترین بخش پشت بازو داشته اما تمامشان در یک تاندون مشترک که از آرنج گذشته و به زند زیرین چسبیده است مشترک هستند. شما می‌توانید ماهیچه پشت بازو را با حرکات چند مفصلی نظیر : پشت بازو دست تنگ، هالتر پرسی، و یا حرکات تک مفصلی همچون پشت بازو کابل ایستاده تقویت کنید. حالا اگر واقعاً شما نتوانید هربخش از عضله پشت بازو را به طور کامل در حین اجرای حرکات از همدیگر جدا نموده و فقط فشار تمرینی را صرفاً بر روی یک قسمت بیاورید، می‌توانید با کمی چرخش مچ و تغییر در زاویه دست، شدت اعمال بار بر روی ناحیه مذکور را افزایش دهید. اصولاً هر گاه حرکات این بخش را با حفظ ثابت آرنج در کنار پهلو اجرا کنید، سر کناری عضلات پشت بازو بیشتر به چالش کشیده می‌شود. اما وقتی شما این دسته از حرکات را به فرم مچ برعکس انجام می‌دهید فشار قوی‌تری را به سر میانی پشت بازو آورده که تاثیر کمتری در جهت افزایش حجم ایفا خواهد نمود. سر میانی عضله پشت بازو مسئول ثبات مفصل آرنج بوده، بنابراین برنده این میدان برای افزایش سایز سر جانبی این قسمت، حرکت پشت بازو کابل به حالت استاندارد خواهد بود.

مرجع : http://bashironline.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب