تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

ده حرکت برای تقویت عضلات پا

در اینجا به ۱۰ تمرین ورزشی اشاره خواهیم کرد که بتواند به عضلانی تر کردن پائین تنه شما کمک کنند. ادامه

ده حرکت برای تقویت عضلات پا ده حرکت برای تقویت عضلات پا

10 رژیم رایج لاغری

ه جای پرداختن به یک مورد خاص کاهش وزن، سراغ یک سوژه داغ، عام و پرطرفدار رفته ایم؛ «مقایسه ۱۰ رژیم پرطرفدار لاغری». بررسی های جدید نشان داده است وزن یک سوم افرادی که برای کاهش وزن رژیم می گیرند... ادامه

10 رژیم رایج لاغری 10 رژیم رایج لاغری

تراشیدن شکم با کرانچ قدرتی

پرینت E-mail

تراشیدن شکم با کرانچ قدرتیبخش کناری شکم بخش مهمی از عضلات میانی بدن است که برای توسعه کامل باید به آنها نیز توجه کنید. برای داشتن عضلات میانی خیلی خوب، نه تنها به عضلات شکمی تراشیده نیاز دارید، بلکه همچنین باید بخش کناری شکم تان را نیز پرورش دهید. حرکتی که برای بخش کناری شکم توصیه می کنیم، شاید باعث تعجب شما شود : کرانچ. برای هدف قرار دادن عضلات کناری شکم لازم است که کرانچ را با سرعت زیاد اجرا کنید که به آن کرانچ قدرتی می گوییم. در یک بررسی صورت گرفته وقتی کرانچ به صورت انفجاری انجام می شود، از فیبرهای کناری شکم بیشتر استفاده می کند. برای انجام کرانچ قدرتی به پشت روی یک سطح صاف دراز بکشید و زانوها را خم کنید. به سرعت کرانچ را انجام دهید و به صورت انفجاری با حداکثر سرعت ممکن عضلات شکم و پهلو را درگیر کنید و در یک حرکت آهسته و کنترلی به طرف پایین بازگردید. حرکات جایگزین عبارتند از : کرانچ با توپ پزشکی (مدیسن بال)، کرانچ با دستگاه و کرانچ با کابل.

چه وقت سرعت را بالا ببریم؟

بهترین زمان برای انجام کرانچ قدرتی در واقع همان ابتدای تمرین است، یعنی وقتی که عضلات شکم و پهلو بیشترین قدرت را دارند، درست مثل دیگر حرکات قدرتی مثل اسکوات پرشی. اگر خسته باشید عضلات نمی توانند قدرت کافی را تولید کنند و حرکات با سرعت و انفجار کافی به اجرا درنمی آیند.

فرم و عملکرد

عضلات کناری شکم از بخش پایین سینه شروع می شوند و تا بخش جلویی استخوان لگن کشیدگی دارند. آنها به صورت مجزا کار می کنند تا بتوانید ستون فقرات را به سمت راست و چپ خم کنید، در واقع همان حرکتی که طی آن شانه را به طرف لگن همان سمت حرکت می دهید. آنها همچنین حرکت چرخشی بالاتنه در حرکت کرانچ چرخشی را نیز انجام می دهند، همان حرکتی که طی آن شانه مخالف تا حداکثر به لگن مخالف نزدیک می شود. زمانیکه عضلات کناری چپ و راست شکم با هم کار می کنند، به حرکت رو به جلوی ستون فقرات کمک می کنند یعنی در انواع کرانچ.

نمونه برنامه تمرینی

توجه : با کلیک روی هر حرکت، می توانید فیلم آموزشی اجرای آن حرکت را مشاهده فرمایید.

حركت تكرار ست
کرانچ قدرتی تا ناتوانی 3
بالا کشیدن پاها در حالت آویزان تا ناتوانی 3
کرانچ از پهلو تا ناتوانی 3

مرجع : http://www.bodyfull.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب