تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

با اینکه سال ها از دوران قهرمانی آرنولد می گذرد، هنوز هم کمر باریک او و عضلات استثنایی اش در ناحیه شکم و پهلو در ذهن تمام دوستداران بدنسازی جای دارد. در ادامه شاهد نظرات او در مورد جنبه های مختلف تمرین عضلات شکم جهت دستیابی به بهترین فرم در این ناحیه خواهید بود... ادامه

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

ساده‌ترین رژیم‌ لاغری

شاید شما هم جزو افرادی باشید که رژیم گرفتن برایشان خسته کننده، طاقت فرسا و بیهوده است اما با رعایت برخی موارد ساده می‌توانید بدون عذاب با حفظ تعادل و سلامت زندگی کنید... ادامه

ساده‌ترین رژیم‌ لاغری ساده‌ترین رژیم‌ لاغری

تغذیه برای تناسب اندام خانم ها

آووكادو ، نان شیرینی گندمی ، موز ، توتها ، هویج ، ران مرغ ، شیر كاكائو ، پنیر كم‌چرب ، زغال اخته ، تخم مرغ ، بذركتان زمینی ، پرتقال ، بادام زمینی ، سیب زمینی ، ماهی سالامون... ادامه

تغذیه برای تناسب اندام خانم ها تغذیه برای تناسب اندام خانم ها

كابل ها برای حجم نیستند

پرینت E-mail

كابل ها برای حجم نیستندحركات با كابل بخشی از تمرینات بدنسازی هستند كه جایگاه خاصی در ساخت و پرداخت فیزیكی عضلانی دارند. با حركات هالتر و دمبل حجم عضله ساخته می شود و با حركات كابل در واقع این عضلات پرداخت داده می شود و به فرم و شكل بهتری می رسد. آنچه در این مقاله مورد بحث است نظرات خوئل استابز به عنوان بدنسازی حرفه ای و موفق در مورد حركات با كابل است.
حركات با كابل برای تولید حجم عضلانی كاری انجام نمی دهند. برای آنكه حجم عضله تولید كنید باید حركات چندمفصلی سنگین را انتخاب و اجرا كنید. این حركات نه تنها اجازه می دهند عضلات تحت اضافه بار قرار بگیرند بلكه عضلاتكمكی و ثبال دهنده را نیز درگیر می كنند.
به استثنای چند مورد، حركات كابل اكثرا تك مفصلی هستند یعنی كه فقط روی عضله اصلی فشار می آورند. به عنوان مثال فرض كنیم كه می خواهید پاهای بزرگی بسازید. برای این هدف بهتر است كه سراغ اسكوات و پرس پا تا عضلات چهار سر ران، نشیمن گاه و پشت پا همزمان درگیر شوند نه اینكه سراغ جلوپا یا پشت پا بروید.

آیا تا به حال در مورد كسی شنیده اید كه حركت جلو پا را با 220 كیلو وزنه انجام دهد؟ مسلما پاسخ منفی است. اما انجام اسكوات پا پرس پا با چنین وزنه ای اتفاق نادری به حساب نمی آید.

زاویه ی متفاوت

حركات با كابل حداكثر فشار تكفكیكی را در طول دامنه حركت روی عضلات اعمال می كنند كه از این جهت حركات در بعضی بخشها ساده تر اجرا می شوند .
برای من حركات با كابل به موثرترین شكل آخر تمرین اجرا می شوند به ویژه بعد از آنكه همه حركات سنگین، هالتر و دمبل را اجرا كرده باشم. در این زمان است كه حركات با كابل بسیار موثر است تا شما را مطمئن كنند آخرین قدرت باقی مانده در عضلات هم تهی می شود بدون آنكه نیاز به استفاده از وزنه های فوق سنگین باشد.
جالب است بدانید كه چون زاویه كشش كابل از كنار است (به طرف جاذبه زمین نیست) فیبرهایی را در عضلات تحریك می كند كه شاید در حركات قبلی درگیر نشده باشند.

حركات ویژه مسابقه

وقتی كه برای مسابقه آماده می شوم حركات كابل را بیشتر استفاده می كنم اما هرگز از حركات چندمفصلی سنگین غافل نمی شوم. در دیگر حالات حركات با كابل را به عنوان مكمل حركات اصلی استفاده می كنم و هرگز آنها را جایگزین حركات وزنه آزاد نمی كنم.
این حركات برای به خدمت گرفتن تفكیكی عضلات بسیار موثرند و به ایجاد خطوط تفكیكی و جزئیات در عضلات كمك می كنند. نیازی نیست اشاره كنم كه برای بدنسازان مسابقه ای تا چه میزان كات بودن و عضلانی بودن هم مهم است.

استفاده بهینه از كابل

برای استفاده بهتر از حركات كابل باید برای حس كردن انقباض و كشش عضله وقت صرف كنید. باید از درگیر شدن كامل عضله هدف اطمینان كامل حاصل كنید تا بهترین نتایج حاصل شود. حركات كابل برای افزایش حجم فوق موثر نیستند بنابراین مقدار وزنه یا حركت دادن سریع وزنه نباید در حركات با كابل برای تان اولویت اصلی باشد.
در عوض احتیاج است كه دامنه كامل را رعایت كنید و عضله هدف را با حداكثر سفتی ممكن منقبض نمائید.
عضلات با این رویه به پمپاژ خوبی می رسند و به ظاهری آماده انفجار می رسند. اطمینان حاصل كنید كه حركات با كابل را آرام و با كنترل انجام می دهید. با این رویه می توانید به هدف خود برسید.

حركات مورد علاقه با كابل

كراس اور برای سینه
زیربغل قایقی برای زیربغل
جلوبازو سیمكش دمبل برای جلوبازو
پشت بازو سیمكش طنابی برای پشت بازو
نشر از جانب كابل تكی برای سرشانه

مرجع : http://www.naderikhadem.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب