تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم در سه مرحله طراحی شده است : مبتدی، مرحله تکمیلی، مرحله پیشرفته. در مرحله اول تمرینات هر تمرین ابتدا با تکرار حداقل و در هفته‌های بعدی با حداکثر تکرار انجام می‌گیرد... ادامه

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم

برنامه ‌های تمرینی عضلات پا

برنامه تمرینی پس خستگی (مخصوص عضلات پا) : این برنامه تمرینی عکس برنامه تمرینی پیش خستگی است که آرتور جونز در یکی از کتاب‌هایش به جوان‌ترین مستر آمریکا یعنی کی سی وی‌یاتور (Casey Viator) توصیه می‌کرد... ادامه

برنامه ‌های تمرینی عضلات پا برنامه ‌های تمرینی عضلات پا

خوراکی های انرژی زا برای روزه داران

روزه گرفتن در تابستان که روزهای داغ و بلندی دارد خیلی هم ساده نیست و اگر در هنگام سحری مواد انرژی زا نخورید با کمبود انرژی مواجه خواهید شد. در این بخش ما شما را با ۶ خوراکی معجزه گر آشنا میکنیم... ادامه

خوراکی های انرژی زا برای روزه داران خوراکی های انرژی زا برای روزه داران

تمرینات سینه و جلو بازو با مستر المپیا (جی کاتلر)

پرینت E-mail

تمرینات سینه و جلو بازو با مستر المپیا (جی کاتلر)برنامه تقسیمی یک روزهٔ جی کاتلر برای سینه و جلوبازو را امتحان کنید و شاهد رشد آنی عضلات خود باشید. به شما اطمینان می دهم اگر این برنامه را با شدت کافی اجرا کنید، خودتان هم از میزان افزایش حجم قدرتی که به دست خواهید آورد شگفت زده خواهید شد.
روش های زیادی برای ساختن سینه های حجیم و بازوهای در حال انفجار وجود دارد، اما تنها یک برنامه وجود دارد که مستر المپیا، جی کاتلر، برای ساختن سینه ها و بازوهای برتر خود از آن استفاده می کند. در این مقاله ما به تشریح برنامه‌ٔ تقسیمی یک روزه ای می پردازیم که به مستر المپیای دو سال اخیر کمک کرده تا عضلات سینه و بازوی تحسین برانگیزش را در کوتاه ترین زمان به بالاترین سطح توسعه برساند!

برنامه تقسیمی یک روزه برای سینه های عریض و بازوهای حجیم

با کمک این برنامه می توانید قدرت و حجم عضلات سینه و بازو را تا آن حد افزایش دهید که هم در باشگاه و هم در خارج از باشگاه توجه همگان را به خود جلب کنند. اگر خواهان سینه هایی خشک و عضلانی مانند جی کاتلر هستید، باید مثل او تمرین کنید. در این برنامه شما باید عضلات سینه را با شدت تمام در جلسه تمرینی صبح تحت فشار بگذارید و پس از چند ساعت استراحت، بعدازظهر دوباره به باشگاه برگشته و جلوبازوها را تمرین کنید. درست مثل جی کاتلر.
با اجرای این برنامه عضلات سینه و بازوی شما مثل علف هرز رشد خواهند کرد. هر یک از این جلسات تمرین حرفه ای، سینه و جلوبازوهای شما را تا سرحد مرگ به کار می کشد و آن چنان پمپ خونی را به درون این عضلات هدایت می کند که چاره ای جز رشد نداشته باشند. در واقع، عضلاتتان از تمام زوایای ممکن مورد حمله قرار گرفته و تمام فیبرهای عضلانی سینه و جلوبازو در کمترین زمان ممکن به کار واداشته خواهند شد.

برنامه شمارهٔ ۱ : سینه (جلسه صبح)

توجه : با کلیک روی هر حرکت، می توانید فیلم آموزشی اجرای آن حرکت را مشاهده فرمایید.
پرس بالاسینه با دمبل، ۳ ست - ۱۰ تکراری
نکته : این همان حرکتی است که باعث شده عضلات سینه جی تا حد انفجار از زیر پوست بیرون بزنند. بزرگ ترین بخش عضلانی سینه، یعنی قسمت بالایی، در این حرکت تحت فشار قرار می گیرد. البته بخش میانی و دیگر بخش های داخلی و بیرونی سینه نیز تا حدودی تحت فشار قرار خواهند گرفت.
تکنیک : روی میز شیب دار دراز کشیده و دمبل ها را به صورتی در دست بگیرید که کف دست ها رو به جلو باشد. از قسمت شروع حرکت که دست ها در وضعیت قفل شده و بالای سر قرار دارند حرکت را آغاز کرده، و دمبل ها را به سمت بالا و وسط سینه پایین بیاورید. قسمت منفی حرکت را با کنترل انجام دهید و برای پایین آوردن دمبل ها حدود دو ثانیه زمان صرف کنید. سپس، با یک حرکت انفجاری کنترل شده به سمت شروع برگردید. با این حرکت عضلات را به سوی ناتوانی و در نتیجه به سوی رشدی تازه سوق خواهید داد!
پرس سینه با دمبل، ۳ ست - ۱۰ تکراری
نکته : هیچ حرکت دیگری نتوانسته مانند پرس سینه با دمبل روی میز مسطح باعث توسعه کلی بالاتنهٔ جی کاتلر شود. حجم، چگالی، قدرت نامحدود و عضلات صخره ای از نتایج اجرای این حرکت هستند.
تکنیک : روی یک میز مسطح دراز کشیده و پاها را محکم روی زمین قرار دهید. درست مثل پرس بالاسینه، در این حرکت هم در هر دست یک دمبل گرفته و کف دست ها را رو به جلو حفظ می کنید. باز هم حرکت را از بالای سر شروع کرده و دمبل ها را بین قسمت بالایی و میانی سینه پایین می آورید. قسمت پایین آوردن را طی دو ثانیه انجام داده، و سپس بخش مثبت را با کنترل کامل به شکل انفجاری اجرا کنید.
پرس زیر سینه با دمبل، ۳ ست - ۱۰ تکراری
نکته : آن تفکیک عمقی که عضلات سینه ای مستر المپیا را از عضلات شکم کاملاً جدا کرده و تا مغز استخوان ادامه دارد، از اجرای پرس زیر سینه با دمبل حاصل شده است. این حرکت عضلات سینه را گرد کرده و کمک می کند تا کامل تر به نظر برسند. ضخامتی که از اجرای این حرکت در عضلات سینه به دست می آید با هیچ حرکت دیگری قابل مقایسه نیست.
تکنیک : میز را روی زاویه ای حدود ۳۰ درجه منفی تنظیم کنید. در حالی که دمبل ها نزدیک قسمت بیرونی بالاسینه قرار دارند حرکت را شروع کرده و دمبل ها را به سمت بالا و به سوی خط میانی بدن پرس کنید تا در نهایت در بالا با هم تماس پیدا کنند. سپس، با کنترل کامل به سمت پایین و نقطه شروع حرکت بازگردید.

برنامه شماره ۲ : جلوبازو (جلسه عصر)

جلوبازو با هالتر ایستاده، ۳ ست - ۱۰ تکراری
نکته : همان طور که می دانید عضلات جلوبازو دارای قدرت انفجاری بالایی هستند ولی در عین حال خیلی زود خسته شده و به ناتوانی می رسند. بنابراین، جی کاتلر تنها از چند ست مختصر و پرشدت استفاده می کند تا این عضلات را از تمام زوایا به ناتوانی برساند. برای چکاندن ماشهٔ رشد در عضلات جلوبازو همین میزان تمرین کافی می باشد.
تکنیک : با دستانی به عرض شانه، هالتر را از زیر در دست بگیرید. پاها را به عرض شانه باز کرده، شانه ها را محکم و ثابت حفظ کرده، و صاف بایستید. هالتر را بدون تاب دادن بدن و در یک مسیر کمانی به سمت سینه بالا بیاورید. آرنج ها باید چسبیده به بدن باشند و در تمام طول حرکت نیز ثابت بمانند. وزنه را تا جای ممکن بالا آورده و در قسمت بالای حرکت جلوبازوها را با تمام توان منقبض کنید. این کار باعث ایجاد دم عضلانی شدید و جاری شدن خون به داخل این عضلات می گردد. حالا وزنه را به آرامی پایین آورده و در تمام بخش منفی حرکت در مقابل وزنه مقاومت کنید. اندکی مانده به نقطه صاف شدن دست ها حرکت را متوقف کنید.
جلوبازو دمبل جفت، ۳ ست - ۱۰ تکراری
نکته : اجرای جلوبازو دمبل برای دستیابی به حجم کلی بازوها در برنامه‌ٔ جی کاتلر یک اصل به حساب می آید. دامنه وسیع این حرکت و نیز کشش فوق العاده ای که در انتهای حرکت روی بازوها اعمال می شود واقعاً بی نظیر است. فقط کافیست تا فرم صحیح حرکت را رعایت کنید تا شاهد پمپاژ خارق العاده و پاره شده آستین لباستان باشید!!!
تکنیک : در حالت ایستاده دو دمبل را در حالی در دست بگیرید که کف دست ها رو به هم باشند. درحالیکه دمبل ها را بالا می آورید، کف دست ها را به سمت بالا و بیرون بچرخانید. این کار باعث ایجاد انقباض عمیق تر و پیک بیشتر در جلوبازوها می شود. حالا مجدداً به نقطه شروع برگشته و در تمام مسیر پایین آمدن در مقابل وزنه مقاومت کنید.
جلو بازو لاری با دمبل تکی ۳ ـ ست ۱۰ تکراری
نکته : از آنجاییکه تأکید اصلی این حرکت بر روی پیک (قله) جلوبازو و سر کوتاه عضله بوده و در پر شدن بخش پایینی این عضله نیز تأثیر به سزایی دارد، جی از آن به عنوان یک حرکت تک مفصلی در برنامه خود استفاده می کند. این حرکت در افزایش حجم کلی جلوبازو نیز مؤثر است.
تکنیک : بر روی یک میز لاری استاندارد قرار بگیرید. با یک دست دمبلی را برداشته و با قفل کردن آرنج دستتان را به صورت باز روی میز قرار دهید. از نقطه شروع حرکت به آرامی به سمت بالا حرکت کرده و سعی کنید تا دمبل در قسمت بالای حرکت با شانهٔ همان دست تماس پیدا کند. حتماً به یاد داشته باشید که در نقطه اوج انقباض باید جلوبازو را به سختی منقبض کنید. با این کار پمپاژ خون فوق العاده ای در عضله جریان پیدا کرده و رگ های بازو بیرون خواهند زد!!!

نتیجه گیری : مطمئن باشید که برای ساختن عضلات سینه و بازویی مانند حرفه ای ها باید مثل آنها و با همان شدت تمرین کنید. شاید تا به حال فکر می کردید که حتماً کسی مثل جی کاتلر از برنامه های عجیب و غریبی استفاده می کند که شما حتی خواب آن را هم نمی توانید ببینید. ولی من به شما اطمینان می دهم تفاوت تنها در شدت تمرین، تمرکز و البته صبر و اراده نهفته است. پس به اصول پایبند بمانید و رشد کنید!

مرجع : http://edcoan.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب