تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

با اینکه سال ها از دوران قهرمانی آرنولد می گذرد، هنوز هم کمر باریک او و عضلات استثنایی اش در ناحیه شکم و پهلو در ذهن تمام دوستداران بدنسازی جای دارد. در ادامه شاهد نظرات او در مورد جنبه های مختلف تمرین عضلات شکم جهت دستیابی به بهترین فرم در این ناحیه خواهید بود... ادامه

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

ساده‌ترین رژیم‌ لاغری

شاید شما هم جزو افرادی باشید که رژیم گرفتن برایشان خسته کننده، طاقت فرسا و بیهوده است اما با رعایت برخی موارد ساده می‌توانید بدون عذاب با حفظ تعادل و سلامت زندگی کنید... ادامه

ساده‌ترین رژیم‌ لاغری ساده‌ترین رژیم‌ لاغری

تغذیه برای تناسب اندام خانم ها

آووكادو ، نان شیرینی گندمی ، موز ، توتها ، هویج ، ران مرغ ، شیر كاكائو ، پنیر كم‌چرب ، زغال اخته ، تخم مرغ ، بذركتان زمینی ، پرتقال ، بادام زمینی ، سیب زمینی ، ماهی سالامون... ادامه

تغذیه برای تناسب اندام خانم ها تغذیه برای تناسب اندام خانم ها

تصحيح عضلات سينه با آرنولد

پرینت E-mail

تصحيح عضلات سينه با آرنولدنگاهی خوب و دقیق به عضلات سینه خود بكنید، حال برای توسعه آنها از این راهنمایی ها بهره ببرید.
مردم همیشه توجه خاصی به عضلات سینه من در حین توصیف فیزیك بدنی ام دارند. شاید آنها فكر می كنند كه آرنولد قدرت خاصی در پرورش سینه خود داشته است.
به همین دلیل می خواهم درباره توسعه دادن قسمت های ضعیف عضلات سینه شما را راهنمایی كنم. خیلی ها فكر می كنند كه مشكل اصلی آنها سایز كلی عضلات سینه است اما باید به مسائل دیگر نیز توجه داشته باشند. در این مقاله به ضعف های رایج در این عضله اشاره می كنم.

خارج سینه

اگر قسمت بیرونی عضله پكتورال شما توسعه كافی نداشته باشد، تكامل عضله سینه قابل رویت نیست. حركت مورد علاقه من برای تحریك این قسمت، قفسه سینه با دمبل است. در پایین حركت دست ها را تا كشش كامل عضلات باز كنید، سپس وزنه را با آرامی و بكارگیری عضلات سینه بالا بیاورید. توجه داشته باشید كه برای جلوگیری از آسیب دیدگی قبل از انجام این حركت خوب بدن را گرم كنید. پارالل نیز حركتی عالی برای قسمت خارج سینه به حساب می اید. برای انجام این حركت تا جای ممكن پایین بروید و پس از كمی مكث به بالا بیایید. همچنین با بازكردن دست ها به مقدار بیشتر از عرض شانه در حركاتی چون پرس سینه و پرس بالاسینه باعث تحریك بیشتر از این قسمت می شوید.

داخل سینه

حركت كراس اور با كابل، بی رغیب ترین حركت برای بخش داخلی عضلات سینه می باشد. در هنگامی كه در پایین حركت دست ها به هم نزدیك می شوند توجه داشته باشید كه عضلات سینه خود را به شدت منقبض كنید. با گنجاندن این حركت در تمرینات خود می توانید خط تفكیكی خوبی بین عضلات سینه خود ایجاد كنید. حركاتی نظیر پرس سینه و قفسه سینه نیز می توانند داخل سینه را رشد دهند. در صورتی كه در حركت قفسه سینه در بالای حركت برای 2 تا 3 ثانیه كاملاً سینه تان را منقبض كنید همچنین در پرس سینه با گرفتن میله هالتر به اندازه عرض شانه ها یا كمی كمتر از آن می تواند اثر خوبی بر روی داخل سینه بگذارد.

بالاسینه

شاید فكر كنید می خواهم حركت پرس بالاسینه و قفسه بالاسینه را به شما توصیه كنم اما چیزی بیشتر از اینها برای گفتن وجود دارد. در اینجا رازی درباره حركت پرس بالاسینه را با شما در میان می گذارم آن هم تغییر زاویه میز بالاسینه در هر ست می باشد. زاویه میز بالاسینه را از 15 درجه شروع كرده سپس 25 درجه بعد هم 35 و بعد هم به 50 درجه برسانید. من بعضی اوقات سه ست حركت را در هر زاویه اجرا می كنم. با این تكنیك هیچ یك از بافت های عضله سینه از زیر تمرین نمی توانند فرار كنند. همچنین برای شكل دادن به عضلات سینه و پیشرفت آنها می توانید از سیستم های تمرینی گوناگونی نظیر استراحت/ توقف، ست های نزولی و یا ست های انفجاری در برنامه تمرینی خود استفاده كنید.

مرجع : http://bodybuilder.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب