تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

ده حرکت برای تقویت عضلات پا

در اینجا به ۱۰ تمرین ورزشی اشاره خواهیم کرد که بتواند به عضلانی تر کردن پائین تنه شما کمک کنند. ادامه

ده حرکت برای تقویت عضلات پا ده حرکت برای تقویت عضلات پا

10 رژیم رایج لاغری

ه جای پرداختن به یک مورد خاص کاهش وزن، سراغ یک سوژه داغ، عام و پرطرفدار رفته ایم؛ «مقایسه ۱۰ رژیم پرطرفدار لاغری». بررسی های جدید نشان داده است وزن یک سوم افرادی که برای کاهش وزن رژیم می گیرند... ادامه

10 رژیم رایج لاغری 10 رژیم رایج لاغری

تاثیر شگرف ورزش مستمر بر سلامت کودکان

پرینت E-mail

تاثیر شگرف ورزش مستمر بر سلامت کودکانمحققان با بررسی کودکان دریافتند که ورزش کردن می‌تواند فاکتورهای مسبب ایجاد بیماری را در این افراد کاهش دهد و سلامت بیشتری را در آنها ایجاد کند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، تحقیقات انجام شده در دانشگاه ایالتی آپالاچیان نشان داده است که هنگامی که کودکان میزان فعالیت فیزیکی خود را افزایش می‌دهند ، سریعا شاهد فوایدی در پیشرفت سلامتی هستند. این فواید عبارتند از کمتر شدن چربی بدن، افزایش قدرت عضلات و کمتر شدن بیماری‌هایی مانند دیابت، بیماری‌های قلبی – عروقی و غیره.

محققان بر روی ورزشکاران و تاثیرات ورزش بر سلامت کودکان تحقیق کردند.
مدیر این تحقیقات بالی لو می‌گوید : شش هفته‌ رژیم و ورزش می‌تواند سندروم متابولیک را در کودکان دچار چاقی مفرط تغییر دهد. نتایج تحقیقات ما در مجله "ورزش و علم سلامت" منتشر شده است.

در این مطالعات 200 کودک چینی دچار چاقی مفرط مورد بررسی قرار گرفتند، این افراد به دو گروه تقسیم شدند. گروهی که سه ساعت صبح و سه ساعت بعد از ظهر فعالیت داشتند که این فعالیت‌ها عبارت بودند از : شنا، دو، دوچرخه‌سواری و پینگ‌پنگ . گروه دوم زندگی عادی خود را ادامه دادند. هر دو گروه روی 1600 تا 2000 کالری دریافت کردند. به طور متوسط کودکان گروه اول شش تا هشت کیلو وزن کم کردند.

نیامن، یکی از محققان می‌گوید : تمامی این ورزش‌ها و کم کردن وزن بسیاری از فاکتورهای خطرناک در بیماری کودکان را کاهش داد. فشار خون این افراد پایین رفت و میزان حساسیت انسولین پیشرفت داشت. این افراد توانستند بهتر میزان گلوکز خون خود را کنترل کنند. میزان کلسترول بدن آنها کاهش یافت و در کل سلامت آنها پیشرفت کرد.

در مطالعات دیگر همین محققان دانش‌آموزان یک مدرسه را مورد بررسی قرار دادند. این افراد به طور متوسط 13 سال سن داشتند. میزان شاخص توده بدن در پسران به طور متوسط 22.4 و در دختران 22.7 بود. حدودا نیمی از پسران و چهار دهم دختران دچار اضافه وزن یا چاقی مفرط بودند. به طور کلی این مطالعات بر روی 482 دانش‌آموز انجام شد.

محققان نتیجه‌ گرفتند که هر چقدر میزان چربی بدن کودکان بیشتر باشد ، آمادگی جسمانی کمتر چه هوازی و چه غیر هوازی دارند. مدیر این تحقیقات می‌گوید : هنگامی که کودکان در شرایط مناسب و تحت نظارت ورزش کنند. فواید بسیاری می برند و سلامت آنها پیشرفت می‌کنند. این فواید می‌توانند از بیمار شدن آنها در سنین بالاتر جلوگیری کنند.

مرجع : http://isna.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب