تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

با اینکه سال ها از دوران قهرمانی آرنولد می گذرد، هنوز هم کمر باریک او و عضلات استثنایی اش در ناحیه شکم و پهلو در ذهن تمام دوستداران بدنسازی جای دارد. در ادامه شاهد نظرات او در مورد جنبه های مختلف تمرین عضلات شکم جهت دستیابی به بهترین فرم در این ناحیه خواهید بود... ادامه

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

ساده‌ترین رژیم‌ لاغری

شاید شما هم جزو افرادی باشید که رژیم گرفتن برایشان خسته کننده، طاقت فرسا و بیهوده است اما با رعایت برخی موارد ساده می‌توانید بدون عذاب با حفظ تعادل و سلامت زندگی کنید... ادامه

ساده‌ترین رژیم‌ لاغری ساده‌ترین رژیم‌ لاغری

تغذیه برای تناسب اندام خانم ها

آووكادو ، نان شیرینی گندمی ، موز ، توتها ، هویج ، ران مرغ ، شیر كاكائو ، پنیر كم‌چرب ، زغال اخته ، تخم مرغ ، بذركتان زمینی ، پرتقال ، بادام زمینی ، سیب زمینی ، ماهی سالامون... ادامه

تغذیه برای تناسب اندام خانم ها تغذیه برای تناسب اندام خانم ها

وزن پدر تاثیر زیادی بر وزن فرزند دارد

پرینت E-mail

وزن پدر تاثیر زیادی بر وزن فرزند دارددانشگاهی در استرالیا تحقیقی درازمدت درباره‌ی تاثیر وزن پدر بر وزن فرزند انجام داده است. نتیجه‌ی تحقیق این است که وزن پدر تاثیر بزرگی بر وزن فرزند دارد. حال آنکه وزن مادر در این‌باره نقشی بازی نمی‌کند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از دویچه وله، محققان دانشگاه نیوکاسل واقع در شمال شهر سیدنی استرالیا، در تحقیقی جدید اضافه وزن کودکان و نوجوانان را مورد بررسی قرار داده‌اند. آن‌ها در این تحقیق وزن کودکان از ۳۰۰۰ خانواده‌ی مختلف و همچنین والدین آن‌ها را هر چهار سال یک بار، در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ اندازه‌گیری و سپس نتایج مربوطه را ارزیابی کرده‌اند. کودکان مورد نظر در این سالها ۴ و ۸ ساله بودند.

بی تاثیر بودن وزن مادر بر فرزند

بر اساس نتایج این تحقیق اگر پدر چاق باشد، فرزند او نیز چاق می‌شود؛ حتی اگر مادر بچه وزن مناسبی داشته باشد. افزون بر این، تحقیق نشان داد که رابطه‌ی بالعکس آن وجود ندارد؛ به این معنا که اگر مادر چاق باشد و پدر باریک اندام، ریسک اینکه فرزند هم اضافه وزن داشته باشد، کم خواهد بود. فیلیپ مورگان پروفسور رشته‌ی فعالیت فیزیکی و تغذیه از دانشگاه نیو کاسل در این‌باره می‌گوید : «این داده‌ها بسیار آموزنده هستند. پدران می‌توانند تاثیر بزرگی بر وزن کودکانشان داشته باشند. تحقیق ما نخستین تحقیقی است که این را نشان می‌دهد».

تغییر نقش پدر در خانواده

حال سوال این است که چرا وزن پدر بر وزن کودک تاثیر می‌گذارد، اما وزن مادر نه؟ به گفته‌ی فیلیپ مورگان این پدیده نشات گرفته از تحولات اجتماعی است. او می‌گوید : «زمانه عوض شده است. امروزه معمولا هم پدر شاغل است و هم مادر. پدرها با فرزندانشان بیشتر وقت می‌گذرانند و به همین خاطر تاثیر بیشتری بر تغذیه‌ی کودکان خود دارند. همچنین پدرهای فعال کودکان را وادار به حرکت می‌کنند؛ کاری که پدرهای غیر فعال نمی‌توانند. من معتقدم که اگر این تحقیق را بیست سال پیش انجام می‌دادیم، نتایج دیگری کسب می‌کردیم».

آموزش شیوه‌ی زندگی سالم

درست است که این تحقیق در کشور استرالیا انجام شده است، اما به عقیده‌ی فیلیپ مورگان می‌تواند اعتبار بین المللی داشته باشد. در همه جای دنیا این امر مهم است که پدرها به فرزندانشان شیوه‌ی زندگی‌ سالم را تعلیم دهند. در کشور استرالیا اکنون پروژه‌ای در این‌باره به راه افتاده است به نام “پدران سالم، فرزندان سالم”. این پروژه که مخصوص پدرها با اضافه وزن است، آنها را مجبور می‌کند که در طول سه ماه ورزش‌هایی مربوط به بدنسازی انجام دهند. آنها علاوه بر این در طی این پروژه درباره‌ی تغذیه‌ی سالم نیز تعلیم داده می‌شوند. به گفته‌ی فیلیپ مورگان این پروژه نتایج مطلوبی به بار آورده است، طوری که هم وزن پدرها کاهش پیدا کرده و هم اینکه فرزندانشان پس از آن تغذیه‌ی سالم‌تری داشته‌اند.
فیلیپ مورگان می‌گوید : «فعالیت بدنی پدر بر کل فامیل تاثیر می‌گذارد و می‌تواند کلیدی برای تحولات باشد». مورگان معتقد است که چنین پروژه‌هایی باید در کشورهای دیگر نیز به راه بیفتند. این بیشتر خانم‌ها هستند که در کلاس‌های مربوط به کاهش وزن شرکت می‌کنند. مردها معمولا از این کلاس‌ها بهره‌برداری نمی‌کنند. تغییر این امر می‌تواند باعث کاهش اضافه وزن و چاقی در میان کودکان شود.

مرجع : http://urbanchristiannews.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب