تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

اهمیت ریکاوری در بدنسازی

بسیاری از پرورش‌اندام کاران مخصوصاً مبتدی‌ها به لحاظ این که زودتر به هدف خود برسند سعی می‌کنند با تمام وجود و قدرتشان به وزنه زدن بپردازند و در این بین برخی اوقات برخی جلسات تمرینی را نیز غیبت می‌کنند و برای جبران آن سعی می‌کنند سنگین‌تر و بیشتر وزنه بزنند که این روشی اشتباه است... ادامه

اهمیت ریکاوری در بدنسازی اهمیت ریکاوری در بدنسازی

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

چنانچه بخش داخلی عضلات سینه توسعه خوبی داشته باشند یکی از نقاط قوت عضلات بالاتنه به حساب خواهند آمد. برای هدف قراردادن بخش داخلی عضلات سینه عمدتاً حرکاتی انتخاب می‌شوند که در آنها فاصله بین ست‌ها کم است یا حرکاتی که در بخش بالای حرکت... ادامه

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

تغذیه در بدنسازی

رژیم غذایی بدنسازی برای ساخت عضله و کاهش چربی بدن می باشد و باعث افزایش توده عضلانی و افزایش سوخت و ساز بدن می شود. غذاهای پر پروتئین و کربوهیدرات پیچیده ( نان کامل، ماکارونی و غلات ) در بدنسازی موثر است. یک رژیم غذایی بدنسازی به طور کلی 2500 – 5500 کالری در هر روز برای مردان و 1500 – 3000 کالری در روز برای زنان... ادامه

تغذیه در بدنسازی تغذیه در بدنسازی

چاقی دوران نوجوانی، خطر ابتلا به سرطان را تشدید می‌كند

پرینت E-mail

چاقی دوران نوجوانی، خطر ابتلا به سرطان را تشدید می‌كندیك مطالعه جدید حاكیست در مردانی كه در دوران نوجوانی خود دچار چاقی یا اضافه وزن بوده‌اند احتمال اینكه در سنین بالاتر بر اثر ابتلا به سرطان بمیرند، بیشتر است.
به گزارش ایسنا، این مردان اغلب با خطر ابتلا به سرطان‌هایی مثل سرطان ریه، پوست، كلیه و پروستات مواجه هستند و حتی در صورتی كه در دوران میانسالی وزن خود را كاهش دهند باز هم ظاهرا از احتمال خطر بروز سرطان در آنها كاسته نمی‌شود.
در این مطالعه معلوم شد مردانی كه در زمان نوجوانی چاق و یا دچار اضافه وزن بوده‌اند در سنین بالاتر 35 درصد بیشتر از سایر همسالان خود در معرض خطر ابتلا به سرطان یا مرگ ومیر ناشی از این بیماری هستند. این مطالعه فقط روی شركت كنندگان مرد متمركز شده اما پیش‌بینی می‌شود كه همین ارتباط در زنان نیز وجود داشته باشد.
به گزارش روزنامه دیلی میل، كارشناسان انگلیسی در این مطالعه روی حدود 20 هزار مرد آزمایش و بررسی كردند. این بررسی‌ها با همكاری متخصصان شورای مطالعات پزشكی انگلیس، دانشگاه كالج لندن و دانشكده بهداشت عمومی هاروارد در بوستون صورت گرفته است. در این مطالعه در واقع اطلاعات پزشكی ثبت شده مربوط به 19 هزار و 593 دانسجوی فارغ التحصیل پسر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
این دانشجویان در مطالعات هاروارد بین سالهای 1916 تا 1950 میلادی شركت كرده بودند. دكتر لنیسای گری، از متخصصان اصلی این مطالعه خاطرنشان كرد : افزایش شاخص توده بدنی (BMI) در این دانشجویان عامل تعیین كننده‌ای در افزایش خطر ابتلا به سرطان اما در سنین میانسالی بود.

مرجع : http://isna.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب