تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

ده حرکت برای تقویت عضلات پا

در اینجا به ۱۰ تمرین ورزشی اشاره خواهیم کرد که بتواند به عضلانی تر کردن پائین تنه شما کمک کنند. ادامه

ده حرکت برای تقویت عضلات پا ده حرکت برای تقویت عضلات پا

10 رژیم رایج لاغری

ه جای پرداختن به یک مورد خاص کاهش وزن، سراغ یک سوژه داغ، عام و پرطرفدار رفته ایم؛ «مقایسه ۱۰ رژیم پرطرفدار لاغری». بررسی های جدید نشان داده است وزن یک سوم افرادی که برای کاهش وزن رژیم می گیرند... ادامه

10 رژیم رایج لاغری 10 رژیم رایج لاغری

چاقی دوران نوجوانی، خطر ابتلا به سرطان را تشدید می‌كند

پرینت E-mail

چاقی دوران نوجوانی، خطر ابتلا به سرطان را تشدید می‌كندیك مطالعه جدید حاكیست در مردانی كه در دوران نوجوانی خود دچار چاقی یا اضافه وزن بوده‌اند احتمال اینكه در سنین بالاتر بر اثر ابتلا به سرطان بمیرند، بیشتر است.
به گزارش ایسنا، این مردان اغلب با خطر ابتلا به سرطان‌هایی مثل سرطان ریه، پوست، كلیه و پروستات مواجه هستند و حتی در صورتی كه در دوران میانسالی وزن خود را كاهش دهند باز هم ظاهرا از احتمال خطر بروز سرطان در آنها كاسته نمی‌شود.
در این مطالعه معلوم شد مردانی كه در زمان نوجوانی چاق و یا دچار اضافه وزن بوده‌اند در سنین بالاتر 35 درصد بیشتر از سایر همسالان خود در معرض خطر ابتلا به سرطان یا مرگ ومیر ناشی از این بیماری هستند. این مطالعه فقط روی شركت كنندگان مرد متمركز شده اما پیش‌بینی می‌شود كه همین ارتباط در زنان نیز وجود داشته باشد.
به گزارش روزنامه دیلی میل، كارشناسان انگلیسی در این مطالعه روی حدود 20 هزار مرد آزمایش و بررسی كردند. این بررسی‌ها با همكاری متخصصان شورای مطالعات پزشكی انگلیس، دانشگاه كالج لندن و دانشكده بهداشت عمومی هاروارد در بوستون صورت گرفته است. در این مطالعه در واقع اطلاعات پزشكی ثبت شده مربوط به 19 هزار و 593 دانسجوی فارغ التحصیل پسر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
این دانشجویان در مطالعات هاروارد بین سالهای 1916 تا 1950 میلادی شركت كرده بودند. دكتر لنیسای گری، از متخصصان اصلی این مطالعه خاطرنشان كرد : افزایش شاخص توده بدنی (BMI) در این دانشجویان عامل تعیین كننده‌ای در افزایش خطر ابتلا به سرطان اما در سنین میانسالی بود.

مرجع : http://isna.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب