تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

حمله همه جانبه به منطقه T

یک اصطلاح قدیمی و معروفی که هر وقت می‌خواستند در مورد کسی که از نظر بدنی با الباقی تفاوت داشت بگویند و به کار برده می‌شد این بود : چه قدر چهارشانه است و این شروع داستان این هفته ماست... ادامه

حمله همه جانبه به منطقه T حمله همه جانبه به منطقه T

چربی سوزی برای خانم ها

معمولا در مورد کاهش وزن اینطور تصور می شود که خیلی ساده است : کمتر بخور و تمرین کن، البته این کاملا صحیح است، ولی چیزی که یک بدنساز به شما خواهد گفت این است که کاهش دادن چربی کاری بسیار مشکل است... ادامه

چربی سوزی برای خانم ها چربی سوزی برای خانم ها

روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی

برخی از افراد چاق نمی‌توانند با شیوه‌های معمول وزن خود را کاهش دهند و پزشکان انجام اعمال جراحی کاهش وزن را برای آنها توصیه می‌کنند. به گزارش ایسنا : هر سال تنها در آمریکا 160 هزار عمل جراحی کاهش وزن انجام می‌شود، البته این اعمال جراحی... ادامه

روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی

کم تحرکی دوران کودکی تهدیدی جدی برای سلامت در بزرگسالی

پرینت E-mail

کم تحرکی دوران کودکی تهدیدی جدی برای سلامت در بزرگسالییک متخصص اطفال با تاکید بر اینکه کم تحرکی کودکان تهدیدی جدی برای سلامت آنهاست، گفت : ورزش مستمر و مداوم باعث کنترل وزن شده، از چاقی کودکان جلوگیری می‌کند و خطر بروز بیماری‌ قلبی و دیابت را نیز در آنها کمتر می‌کند.
دکتر جواد فیض در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه کم‌تحرکی فیزیکی کودکان از عوامل خطرساز در بروز بیماری‌های قلبی است، گفت : کودکانی که ورزش نمی‌کنند، بیشتر در معرض خطر بیماری‌های قلبی هستند؛ چراکه کم‌تحرکی باعث افزایش عوامل خطرساز دیگر مانند کلسترول بالا، فشارخون بالا، چاقی و دیابت در بزرگسالی می‌شود.

وی با بیان اینکه کودکان فعال در بزرگسالی نیز افرادی فعال و پرتحرک هستند، گفت : ورزش مرتب و مداوم باعث کنترل وزن می‌شود و از چاقی کودکان جلوگیری می‌کند. بنابراین خطر بروز بیماری‌ قلبی و دیابت نیز در آنها کمتر می‌شود.

فیض ورزش دوران کودکی را عامل تقویت استخوان‌ها عنوان کرد و گفت : رشد بهتر استخوان‌ها و کاهش میزان شکنندگی آنها در بزرگسالی با انجام ورزش روزانه تامین می‌شود. ورزش باعث افزایش حس اعتماد به نفس بیشتر می‌شود. در ضمن به فرزندتان کمک می‌کند تا حس بهتری از نظر جسمی و روانی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه کودکان پنج ساله و بزرگ‌تر از آن باید روزانه 30 دقیقه ورزش کنند، گفت : اگر نمی‌دانید که کودک‌تان به اندازه کافی تحرک دارد یا خیر، فعالیت‌های غیرتحرکی او مانند تماشای تلویزیون را بررسی کنید. کودک در طول روز نباید بیش از دو ساعت در مقابل تلویزیون بنشیند. کودکان باید در طول هفته به انجام ورزش‌هایی مانند دوچرخه‌سواری، اسکیت، فوتبال و سایر بازی‌ها بپردازند.

وی گفت : کودکانی که از این ورزش‌ها لذت می‌برند، به اندازه کافی تحرک دارند. والدین می‌توانند از پزشک و متخصص مربوطه کمک بگیرید تا متناسب با وزن، سن و توانایی‌های فرزندشان، وی را به ورزش و تحرک تشویق کند.

مرجع : http://isna.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب