تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

ده حرکت برای تقویت عضلات پا

در اینجا به ۱۰ تمرین ورزشی اشاره خواهیم کرد که بتواند به عضلانی تر کردن پائین تنه شما کمک کنند. ادامه

ده حرکت برای تقویت عضلات پا ده حرکت برای تقویت عضلات پا

10 رژیم رایج لاغری

ه جای پرداختن به یک مورد خاص کاهش وزن، سراغ یک سوژه داغ، عام و پرطرفدار رفته ایم؛ «مقایسه ۱۰ رژیم پرطرفدار لاغری». بررسی های جدید نشان داده است وزن یک سوم افرادی که برای کاهش وزن رژیم می گیرند... ادامه

10 رژیم رایج لاغری 10 رژیم رایج لاغری

کم تحرکی دوران کودکی تهدیدی جدی برای سلامت در بزرگسالی

پرینت E-mail

کم تحرکی دوران کودکی تهدیدی جدی برای سلامت در بزرگسالییک متخصص اطفال با تاکید بر اینکه کم تحرکی کودکان تهدیدی جدی برای سلامت آنهاست، گفت : ورزش مستمر و مداوم باعث کنترل وزن شده، از چاقی کودکان جلوگیری می‌کند و خطر بروز بیماری‌ قلبی و دیابت را نیز در آنها کمتر می‌کند.
دکتر جواد فیض در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه کم‌تحرکی فیزیکی کودکان از عوامل خطرساز در بروز بیماری‌های قلبی است، گفت : کودکانی که ورزش نمی‌کنند، بیشتر در معرض خطر بیماری‌های قلبی هستند؛ چراکه کم‌تحرکی باعث افزایش عوامل خطرساز دیگر مانند کلسترول بالا، فشارخون بالا، چاقی و دیابت در بزرگسالی می‌شود.

وی با بیان اینکه کودکان فعال در بزرگسالی نیز افرادی فعال و پرتحرک هستند، گفت : ورزش مرتب و مداوم باعث کنترل وزن می‌شود و از چاقی کودکان جلوگیری می‌کند. بنابراین خطر بروز بیماری‌ قلبی و دیابت نیز در آنها کمتر می‌شود.

فیض ورزش دوران کودکی را عامل تقویت استخوان‌ها عنوان کرد و گفت : رشد بهتر استخوان‌ها و کاهش میزان شکنندگی آنها در بزرگسالی با انجام ورزش روزانه تامین می‌شود. ورزش باعث افزایش حس اعتماد به نفس بیشتر می‌شود. در ضمن به فرزندتان کمک می‌کند تا حس بهتری از نظر جسمی و روانی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه کودکان پنج ساله و بزرگ‌تر از آن باید روزانه 30 دقیقه ورزش کنند، گفت : اگر نمی‌دانید که کودک‌تان به اندازه کافی تحرک دارد یا خیر، فعالیت‌های غیرتحرکی او مانند تماشای تلویزیون را بررسی کنید. کودک در طول روز نباید بیش از دو ساعت در مقابل تلویزیون بنشیند. کودکان باید در طول هفته به انجام ورزش‌هایی مانند دوچرخه‌سواری، اسکیت، فوتبال و سایر بازی‌ها بپردازند.

وی گفت : کودکانی که از این ورزش‌ها لذت می‌برند، به اندازه کافی تحرک دارند. والدین می‌توانند از پزشک و متخصص مربوطه کمک بگیرید تا متناسب با وزن، سن و توانایی‌های فرزندشان، وی را به ورزش و تحرک تشویق کند.

مرجع : http://isna.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب