تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

حمله همه جانبه به منطقه T

یک اصطلاح قدیمی و معروفی که هر وقت می‌خواستند در مورد کسی که از نظر بدنی با الباقی تفاوت داشت بگویند و به کار برده می‌شد این بود : چه قدر چهارشانه است و این شروع داستان این هفته ماست... ادامه

حمله همه جانبه به منطقه T حمله همه جانبه به منطقه T

چربی سوزی برای خانم ها

معمولا در مورد کاهش وزن اینطور تصور می شود که خیلی ساده است : کمتر بخور و تمرین کن، البته این کاملا صحیح است، ولی چیزی که یک بدنساز به شما خواهد گفت این است که کاهش دادن چربی کاری بسیار مشکل است... ادامه

چربی سوزی برای خانم ها چربی سوزی برای خانم ها

روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی

برخی از افراد چاق نمی‌توانند با شیوه‌های معمول وزن خود را کاهش دهند و پزشکان انجام اعمال جراحی کاهش وزن را برای آنها توصیه می‌کنند. به گزارش ایسنا : هر سال تنها در آمریکا 160 هزار عمل جراحی کاهش وزن انجام می‌شود، البته این اعمال جراحی... ادامه

روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی

تغذیه برای دانش‌آموزان چه اهمیتی دارد؟

پرینت E-mail

تغذیه برای دانش‌آموزان چه اهمیتی دارد؟تغذیه‌ی دانش‌آموزان اهمیت بسیار زیادی دارد و بر یادگیری، تمرکز و فعالیت‌های روزانه‌ی دانش‌آموز تأثیر بسزایی دارد. «مصیب محمدی» در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با تغذیه‌ی دانش‌آموزان اظهار کرد : تغذیه‌ی دانش‌آموزان اهمیت زیادی دارد چراکه زمان و نوع خوراک‌ها بر تمرکز و یادگیری دانش‌آموزان تأثیر بسیار زیادی دارد.
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی روزانه برای دانش‌آموزان، صبحانه است، افزود : نخوردن صبحانه باعث افت قندخون و در نتیجه بی‌قراری، خستگی و عدم توانایی در گوش‌سپاری به مطالب درسی و در نهایت باعث افت تحصیلی در دانش‌آموزان می شود.

این مشاور تغذیه و رژیم درمانی ادامه داد : هم‌چنین نخوردن صبحانه در رشد بچه‌ها تأثیرات منفی از قبیل لاغری، کوتاهی قد و سوءتغذیه در بر خواهد داشت.

محمدی با اشاره به اهمیت میان وعده‌ها خاطرنشان کرد : صرف میان وعده‌ها با ارزش غذایی مناسب، برای دانش‌آموزان بعلت تحرک زیاد ضروری است اما نمی‌تواند جایگزین صبحانه شود.

وی تصریح کرد : مصرف میان وعده‌هایی نظیر نان و پنیر و گردو، شیر و خرما، شیر و بیسکویت، شیر و کیک، آجیل، نخود و کشمش، میوه‌های خشک، میوه یا آبمیوه‌های طبیعی توصیه می‌شود.

این مشاور تغذیه با بیان توصیه‌هایی ضروری در خصوص تغذیه‌ی دانش‌آموزان گفت : هر روز صبح اول وقت و به همراه اعضای خانواده، صبحانه را بدون عجله و به صورت کامل میل کنید.

وی افزود : برای بهبود اشتها و برطرف کردن حالت تهوع صبحگاهی لازم است دانش‌آموزان نیم ساعت قبل از صبحانه از خواب بیدار شوند و قبل از صرف صبحانه چند دقیقه ورزش کنند.

محمدی با بیان اینکه باید از نوشیدن آب، قبل و به همراه غذا خودداری کنید، یادآور شد : روزانه حداقل دو لیوان شیر بنوشید و از مصرف تنقلات بی‌ارزش و گاهاً مضر مانند انواع پفک، لواشک و چیپس، آبنبات‌های رنگی، نوشابه‌های گازدار، نوشمک و پاستیل خودداری کنید.

وی تصریح کرد : خوابیدن و بیدار شدن به موقع، در تقویت اشتها برای خوردن صبحانه هم‌چنین در رشد دانش‌آموزان اهمیت فراوانی دارد.

مرجع : http://isna.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب