تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

اهمیت ریکاوری در بدنسازی

بسیاری از پرورش‌اندام کاران مخصوصاً مبتدی‌ها به لحاظ این که زودتر به هدف خود برسند سعی می‌کنند با تمام وجود و قدرتشان به وزنه زدن بپردازند و در این بین برخی اوقات برخی جلسات تمرینی را نیز غیبت می‌کنند و برای جبران آن سعی می‌کنند سنگین‌تر و بیشتر وزنه بزنند که این روشی اشتباه است... ادامه

اهمیت ریکاوری در بدنسازی اهمیت ریکاوری در بدنسازی

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

چنانچه بخش داخلی عضلات سینه توسعه خوبی داشته باشند یکی از نقاط قوت عضلات بالاتنه به حساب خواهند آمد. برای هدف قراردادن بخش داخلی عضلات سینه عمدتاً حرکاتی انتخاب می‌شوند که در آنها فاصله بین ست‌ها کم است یا حرکاتی که در بخش بالای حرکت... ادامه

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

تغذیه در بدنسازی

رژیم غذایی بدنسازی برای ساخت عضله و کاهش چربی بدن می باشد و باعث افزایش توده عضلانی و افزایش سوخت و ساز بدن می شود. غذاهای پر پروتئین و کربوهیدرات پیچیده ( نان کامل، ماکارونی و غلات ) در بدنسازی موثر است. یک رژیم غذایی بدنسازی به طور کلی 2500 – 5500 کالری در هر روز برای مردان و 1500 – 3000 کالری در روز برای زنان... ادامه

تغذیه در بدنسازی تغذیه در بدنسازی

تغذیه برای دانش‌آموزان چه اهمیتی دارد؟

پرینت E-mail

تغذیه برای دانش‌آموزان چه اهمیتی دارد؟تغذیه‌ی دانش‌آموزان اهمیت بسیار زیادی دارد و بر یادگیری، تمرکز و فعالیت‌های روزانه‌ی دانش‌آموز تأثیر بسزایی دارد. «مصیب محمدی» در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با تغذیه‌ی دانش‌آموزان اظهار کرد : تغذیه‌ی دانش‌آموزان اهمیت زیادی دارد چراکه زمان و نوع خوراک‌ها بر تمرکز و یادگیری دانش‌آموزان تأثیر بسیار زیادی دارد.
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی روزانه برای دانش‌آموزان، صبحانه است، افزود : نخوردن صبحانه باعث افت قندخون و در نتیجه بی‌قراری، خستگی و عدم توانایی در گوش‌سپاری به مطالب درسی و در نهایت باعث افت تحصیلی در دانش‌آموزان می شود.

این مشاور تغذیه و رژیم درمانی ادامه داد : هم‌چنین نخوردن صبحانه در رشد بچه‌ها تأثیرات منفی از قبیل لاغری، کوتاهی قد و سوءتغذیه در بر خواهد داشت.

محمدی با اشاره به اهمیت میان وعده‌ها خاطرنشان کرد : صرف میان وعده‌ها با ارزش غذایی مناسب، برای دانش‌آموزان بعلت تحرک زیاد ضروری است اما نمی‌تواند جایگزین صبحانه شود.

وی تصریح کرد : مصرف میان وعده‌هایی نظیر نان و پنیر و گردو، شیر و خرما، شیر و بیسکویت، شیر و کیک، آجیل، نخود و کشمش، میوه‌های خشک، میوه یا آبمیوه‌های طبیعی توصیه می‌شود.

این مشاور تغذیه با بیان توصیه‌هایی ضروری در خصوص تغذیه‌ی دانش‌آموزان گفت : هر روز صبح اول وقت و به همراه اعضای خانواده، صبحانه را بدون عجله و به صورت کامل میل کنید.

وی افزود : برای بهبود اشتها و برطرف کردن حالت تهوع صبحگاهی لازم است دانش‌آموزان نیم ساعت قبل از صبحانه از خواب بیدار شوند و قبل از صرف صبحانه چند دقیقه ورزش کنند.

محمدی با بیان اینکه باید از نوشیدن آب، قبل و به همراه غذا خودداری کنید، یادآور شد : روزانه حداقل دو لیوان شیر بنوشید و از مصرف تنقلات بی‌ارزش و گاهاً مضر مانند انواع پفک، لواشک و چیپس، آبنبات‌های رنگی، نوشابه‌های گازدار، نوشمک و پاستیل خودداری کنید.

وی تصریح کرد : خوابیدن و بیدار شدن به موقع، در تقویت اشتها برای خوردن صبحانه هم‌چنین در رشد دانش‌آموزان اهمیت فراوانی دارد.

مرجع : http://isna.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب