تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

ده حرکت برای تقویت عضلات پا

در اینجا به ۱۰ تمرین ورزشی اشاره خواهیم کرد که بتواند به عضلانی تر کردن پائین تنه شما کمک کنند. ادامه

ده حرکت برای تقویت عضلات پا ده حرکت برای تقویت عضلات پا

10 رژیم رایج لاغری

ه جای پرداختن به یک مورد خاص کاهش وزن، سراغ یک سوژه داغ، عام و پرطرفدار رفته ایم؛ «مقایسه ۱۰ رژیم پرطرفدار لاغری». بررسی های جدید نشان داده است وزن یک سوم افرادی که برای کاهش وزن رژیم می گیرند... ادامه

10 رژیم رایج لاغری 10 رژیم رایج لاغری

راز موفقیت در رشد عضلات پشت یا زیر بغل

پرینت E-mail

راز موفقیت در رشد عضلات پشت یا زیر بغلعضلات پشت بدن که در ایران به نام عضلات زیر بغل معروف است، مجموعه عضلاتی هستند که سطوح پشت بدن را می‌پوشانند و در کتاب‌های خارجی به این عضلات عضلات Back یا پشت گفته می‌شود. این عضلات تعداد زیادی هستند، اما نوع عمده آن‌ها شامل Trapezius (ترپزیوس) یا همان عضله کول و بالای پشت و عضله بزرگ زیر بغل (Latissimus Dorsi) می‌باشد.
پرورش و تکنیک این عضلات در زیبایی بدن بسیار مهم هستند و یکی از عوامل موفقیت در مسابقات می‌باشند چرا که در 3 یا 4 فیگور تمام عضلات پشت، در دادن امتیاز به بدنسازان سرنوشت ساز هستند. رشد عضلات پشت را می‌توان در 2 جنبه بررسی کرد، اول : عضلات یک سوم فوقانی پشت و دوم : عضلات دو سوم تحتانی پشت.

عضلات یک سوم فوقانی که همان عضلات کول هستند با حرکات سرشانه رابطه نزدیکی دارند و انجام حرکات سرشانه روی آن‌ها نیز به میزان زیادی فشار می آورد. پس بهتر است در روز تمرین، عضلات پشت فوقانی با سرشانه یکی باشد، در واقع در پاسخ به این سوال ورزشکاران که می گویند عضلات پشت را چگونه و همراه چه عضلاتی تمرین دهیم باید گفت، بهترین روش این است که عضلات یک سوم بالایی پشت که همان کول می‌باشد را با عضلات سرشانه در یک روز جداگانه تمرین دهید و عضلات دو سوم تحتانی پشت را در یک روز مجزا به صورت تک عضله و یا همراه با عضله جلوبازو تمرین دهید.

از جمله حرکاتی که شدیداً در زیبایی عضلات پشت تاثیر گذار هستند حرکات سیم کش با دستگاه از بالا و از جلو می‌باشند که بستگی به نظر مربی به صورت دست جمع یا دست باز یا دست برعکس و ... انجام می گردد. خود من تقریبا در تمام برنامه‌های تمرینی که به ورزشکاران توصیه می‌نمایم همواره حرکات سیم کش را ذکر می‌نمایم.

همیشه باید به رشد و پرورش کلیه عضلات پشت خود ایست بدهید تا اینکه عضلات پشت یکدست و زیبا داشته باشید.

نکته مهم دیگر اینکه در تمرین عضلات پشت حتما از کمربند مخصوص استفاده نمایید، چرا که اکثر حرکاتی که باعث رشد آن می‌شوند به ستون مهره‌ها فشار می‌آورد. کسانی که اصطلاحاً زیر بغل‌های کوتاه دارند باید به رشد عضلات پشت خود بیشتر توجه کنند تا بتوانند عضلات زیر بغل را بلندتر و پهن‌تر کنند.

حرکتی که بسیار بسیار در جهت رشد عضلات پشت مهم است بارفیکس است که بستگی به نوع انجام آن مثل دست باز یا بسته و از جلو یا پشت روی نواحی مختلف عضلات پشت تاثیر دارد و بسیار نقش مهمی را در زیبایی عضلات پشت بر عهده دارد.

از دیگر حرکات موثر بر رشد عضلات پشت علاوه بر حرکت سیم کش و بارفیکس می توان به حرکاتی همچون زیر بغل هالتر خم، زیر بغل دمبل تک خم، زیر بغل سیم کش کمر خم، حرکت T-bar ، حرکت pull over و.... اشاره نمود .

جای دارد در همین خصوص نام چند بدنساز خارجی که عضلات پشت بسیار زیبا و حجیم داشته اند را ذکر نماییم. در ورزشکاران خارجی عضلات پشت فلکس ویلر و دوریان یتس زیبا و تحسین برانگیز و مثال زدنی می‌باشد.
به عنوان آخرین نکته به یاد داشته باشید که جهت تمرین عضلات پشت « تکرارهای کم » ارزشی ندارند.

مرجع : http://www.badan3azi.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب