تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

با اینکه سال ها از دوران قهرمانی آرنولد می گذرد، هنوز هم کمر باریک او و عضلات استثنایی اش در ناحیه شکم و پهلو در ذهن تمام دوستداران بدنسازی جای دارد. در ادامه شاهد نظرات او در مورد جنبه های مختلف تمرین عضلات شکم جهت دستیابی به بهترین فرم در این ناحیه خواهید بود... ادامه

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

ساده‌ترین رژیم‌ لاغری

شاید شما هم جزو افرادی باشید که رژیم گرفتن برایشان خسته کننده، طاقت فرسا و بیهوده است اما با رعایت برخی موارد ساده می‌توانید بدون عذاب با حفظ تعادل و سلامت زندگی کنید... ادامه

ساده‌ترین رژیم‌ لاغری ساده‌ترین رژیم‌ لاغری

تغذیه برای تناسب اندام خانم ها

آووكادو ، نان شیرینی گندمی ، موز ، توتها ، هویج ، ران مرغ ، شیر كاكائو ، پنیر كم‌چرب ، زغال اخته ، تخم مرغ ، بذركتان زمینی ، پرتقال ، بادام زمینی ، سیب زمینی ، ماهی سالامون... ادامه

تغذیه برای تناسب اندام خانم ها تغذیه برای تناسب اندام خانم ها

تمرین عضلات پشت با شاون ری

پرینت E-mail

تمرین عضلات پشت با شاون ریزمانی که بحث تناسب کلی بدن به میان آید، تعداد اندکی از بدنسازان حرفه ای هستند که بتوانند با شاون ری مقایسه شوند. یکی از بهترین عضلات بدن او، بی تردید عضلات پشت هستند (عضله پشت، بزرگترین بخش بدن است، بنابراین فقط به این خاطر که قادر به دیدن آن در آینه نیستید از تمرین روی آن غافل نشوید). برای داشتن پشتی کامل، او از برنامه ای پیروی می کند که طی آن تمامی نواحی عضلات پشت، اعم از بخشهای داخلی، خارجی، بالایی، پایینی و ضخامت کلی تحت تمرین قرار می گیرند. او معتقد است تمرین با وزنه های سنگین و عدم رعایت فرم صحیح حرکات خطرناک است. «اسیر مقدار وزنه نشوید و در عوض حواستان را معطوف حرکت و فرم آن کنید ».

تمرین پشت شاون ری با حرکت زیربغل سیم کش از جلو آغاز می شود و دستها را خیلی باز میگیرد. او این حرکت را برای گرم کردن عضلات پشت، خیلی خوب می داند.
او حرکت را به شکل هرمی ۴ الی ۵ بار اجرا می کند. تکرارها بین ۱۰ الی ۱۵ هستند و بعد از هر ست، روزانه ۱۵ کیلو به وزنه ها اضافه می شود.

حرکت دوم تمرین پشت او، زیر بغل قایقی است که آن را از مستر المپیای ۱۹۸۲ یعنی کریس دیکرسون فراگرفت. کریس به او آموخت که باید عضلات پشت خود را در این حرکت به انقباض و سپس به کشش کامل برساند. او این حرکت را نیز ۴ الی ۵ ست با ۱۲ الی ۱۵ تکرار اجرا می کند.

حرکت بعدی شاون زیر بغل تی بار است. او این حرکت را یک حجم ساز خوب معرفی می کند. ضمن اینکه آن را منبعی برای انگیزه هم می داند. «زمانی که زیر بغل تی بار را اجرا می کنم، آرنولد را در ذهن خود تصور می کنم. تصاویر زیادی از او دیده ام که در حال اجرای پر شدت این حرکت بوده است». در این حرکت تا جایی پیش می رود که صفحه وزنه ۲۰ کیلویی هم روی میله سوار کند، ۴ الی ۵ ست با ۱۲ الی ۱۵ تکرار اجرا کند.

او می گوید بارفیکس می تواند عضلات پشت را پهن کند چرا که روی بخش بیرونی عضلات زیر بغل به خوبی کار می کند و همچنین شانه ها را پهن تر می کند و این خودش باعث V شکل شدن عضلات بالاتنه می شود.
از آنجایی که شاون ری پنجه های ضعیفی دارد، برای اجرای بارفیکس از بند لیفت استفاده می کند. او هر نوبت نوع گیرش خود را عوض می کند. گاهی هم دست جمع گاهی متوسط و گاهی هم دست باز حرکت را اجرا می کند. او این ۴ حرکت اساسی را بهترین حرکات برای تولید پهنا و چگالی در عضلات پشت می داند. البته شاون به مبتدی ها و بدنسازان سطح متوسط توصیه می کند : حرکات با دستگاه را محدود کرده و به حرکات با وزنه آزاد روی آورند و این را خیلی مهم می شمارد.

مرجع : رزم

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب