تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

ده حرکت برای تقویت عضلات پا

در اینجا به ۱۰ تمرین ورزشی اشاره خواهیم کرد که بتواند به عضلانی تر کردن پائین تنه شما کمک کنند. ادامه

ده حرکت برای تقویت عضلات پا ده حرکت برای تقویت عضلات پا

10 رژیم رایج لاغری

ه جای پرداختن به یک مورد خاص کاهش وزن، سراغ یک سوژه داغ، عام و پرطرفدار رفته ایم؛ «مقایسه ۱۰ رژیم پرطرفدار لاغری». بررسی های جدید نشان داده است وزن یک سوم افرادی که برای کاهش وزن رژیم می گیرند... ادامه

10 رژیم رایج لاغری 10 رژیم رایج لاغری

تمرین عضلات پشت با شاون ری

پرینت E-mail

تمرین عضلات پشت با شاون ریزمانی که بحث تناسب کلی بدن به میان آید، تعداد اندکی از بدنسازان حرفه ای هستند که بتوانند با شاون ری مقایسه شوند. یکی از بهترین عضلات بدن او، بی تردید عضلات پشت هستند (عضله پشت، بزرگترین بخش بدن است، بنابراین فقط به این خاطر که قادر به دیدن آن در آینه نیستید از تمرین روی آن غافل نشوید). برای داشتن پشتی کامل، او از برنامه ای پیروی می کند که طی آن تمامی نواحی عضلات پشت، اعم از بخشهای داخلی، خارجی، بالایی، پایینی و ضخامت کلی تحت تمرین قرار می گیرند. او معتقد است تمرین با وزنه های سنگین و عدم رعایت فرم صحیح حرکات خطرناک است. «اسیر مقدار وزنه نشوید و در عوض حواستان را معطوف حرکت و فرم آن کنید ».

تمرین پشت شاون ری با حرکت زیربغل سیم کش از جلو آغاز می شود و دستها را خیلی باز میگیرد. او این حرکت را برای گرم کردن عضلات پشت، خیلی خوب می داند.
او حرکت را به شکل هرمی ۴ الی ۵ بار اجرا می کند. تکرارها بین ۱۰ الی ۱۵ هستند و بعد از هر ست، روزانه ۱۵ کیلو به وزنه ها اضافه می شود.

حرکت دوم تمرین پشت او، زیر بغل قایقی است که آن را از مستر المپیای ۱۹۸۲ یعنی کریس دیکرسون فراگرفت. کریس به او آموخت که باید عضلات پشت خود را در این حرکت به انقباض و سپس به کشش کامل برساند. او این حرکت را نیز ۴ الی ۵ ست با ۱۲ الی ۱۵ تکرار اجرا می کند.

حرکت بعدی شاون زیر بغل تی بار است. او این حرکت را یک حجم ساز خوب معرفی می کند. ضمن اینکه آن را منبعی برای انگیزه هم می داند. «زمانی که زیر بغل تی بار را اجرا می کنم، آرنولد را در ذهن خود تصور می کنم. تصاویر زیادی از او دیده ام که در حال اجرای پر شدت این حرکت بوده است». در این حرکت تا جایی پیش می رود که صفحه وزنه ۲۰ کیلویی هم روی میله سوار کند، ۴ الی ۵ ست با ۱۲ الی ۱۵ تکرار اجرا کند.

او می گوید بارفیکس می تواند عضلات پشت را پهن کند چرا که روی بخش بیرونی عضلات زیر بغل به خوبی کار می کند و همچنین شانه ها را پهن تر می کند و این خودش باعث V شکل شدن عضلات بالاتنه می شود.
از آنجایی که شاون ری پنجه های ضعیفی دارد، برای اجرای بارفیکس از بند لیفت استفاده می کند. او هر نوبت نوع گیرش خود را عوض می کند. گاهی هم دست جمع گاهی متوسط و گاهی هم دست باز حرکت را اجرا می کند. او این ۴ حرکت اساسی را بهترین حرکات برای تولید پهنا و چگالی در عضلات پشت می داند. البته شاون به مبتدی ها و بدنسازان سطح متوسط توصیه می کند : حرکات با دستگاه را محدود کرده و به حرکات با وزنه آزاد روی آورند و این را خیلی مهم می شمارد.

مرجع : رزم

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب