تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم در سه مرحله طراحی شده است : مبتدی، مرحله تکمیلی، مرحله پیشرفته. در مرحله اول تمرینات هر تمرین ابتدا با تکرار حداقل و در هفته‌های بعدی با حداکثر تکرار انجام می‌گیرد... ادامه

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم

برنامه ‌های تمرینی عضلات پا

برنامه تمرینی پس خستگی (مخصوص عضلات پا) : این برنامه تمرینی عکس برنامه تمرینی پیش خستگی است که آرتور جونز در یکی از کتاب‌هایش به جوان‌ترین مستر آمریکا یعنی کی سی وی‌یاتور (Casey Viator) توصیه می‌کرد... ادامه

برنامه ‌های تمرینی عضلات پا برنامه ‌های تمرینی عضلات پا

خوراکی های انرژی زا برای روزه داران

روزه گرفتن در تابستان که روزهای داغ و بلندی دارد خیلی هم ساده نیست و اگر در هنگام سحری مواد انرژی زا نخورید با کمبود انرژی مواجه خواهید شد. در این بخش ما شما را با ۶ خوراکی معجزه گر آشنا میکنیم... ادامه

خوراکی های انرژی زا برای روزه داران خوراکی های انرژی زا برای روزه داران

کاهش وزن به از بین رفتن کرم های روده کمک می کند

پرینت E-mail

کاهش وزن به از بین رفتن کرم های روده کمک می کنددانشمندان دانشگاه منچستر کشف کرده اند که کاهش وزن نقش مهمی در پاسخ بدن به مبارزه با کرم های روده دارد.

این یافته در مجله پاتوژن های PLOS منتشر شده است و نشان می دهد که سیستم ایمنی بدن ، از مسیرهای تغذیه طبیعی که باعث کاهش وزن می شوند ، استفاده می کند ، سپس مکانیسم های دفاعی بدن را برای اخراج کرم های روده هدایت می کند.
نزدیک به یک چهارم از جمعیت جهان آلوده به انگل های دستگاه گوارش است. این عفونت شایع غالبا در یک دوره کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن منجر می شود. با این حال ، کمی در مورد عوامل کنترل این تغییرات در تغذیه و اینکه چگونه آنها رخ می دهند ، شناخت ایجاد شده است.

دانشمندان از گروه ایمنی شناسی منچستر و موسسه التهاب و تعمیر ، بر روی پاسخ سیستم ایمنی در موش هایی که فاقد سلول های ایمنی بودند و از هورمون ها تغذیه می کردند ، مطالعه کردند.موش ها به کرم انگل Trichinella spiralis آلوده بودند.

جالب توجه است که سیستم ایمنی بدن با استفاده از هورمون cholecystokinin ، معمولا باعث توقف تغذیه در طول وعده های غذایی روزانه و در نتیجه کاهش وزن و رسوبات چربی می شود. سپس این مساله باعث کاهش سطح چربی که مولد هورمون لپتین است و می تواند پاسخ سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار دهد ، می شود.
برای دیدن اینکه آیا این کاهش لپتین مفید است ، محققان میزان لپتین در موش ها را در هنگام آلوده کردن آنها به کرم حفظ کردند. آنها دریافتند که این موش ها پاسخ صحیح سیستم ایمنی بدن به انگل را ندارند و در نتیجه این امر باعث تاخیر در اخراج کرم می شود.

مرجع : http://www.sciencedaily.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب