تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم در سه مرحله طراحی شده است : مبتدی، مرحله تکمیلی، مرحله پیشرفته. در مرحله اول تمرینات هر تمرین ابتدا با تکرار حداقل و در هفته‌های بعدی با حداکثر تکرار انجام می‌گیرد... ادامه

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم

برنامه ‌های تمرینی عضلات پا

برنامه تمرینی پس خستگی (مخصوص عضلات پا) : این برنامه تمرینی عکس برنامه تمرینی پیش خستگی است که آرتور جونز در یکی از کتاب‌هایش به جوان‌ترین مستر آمریکا یعنی کی سی وی‌یاتور (Casey Viator) توصیه می‌کرد... ادامه

برنامه ‌های تمرینی عضلات پا برنامه ‌های تمرینی عضلات پا

خوراکی های انرژی زا برای روزه داران

روزه گرفتن در تابستان که روزهای داغ و بلندی دارد خیلی هم ساده نیست و اگر در هنگام سحری مواد انرژی زا نخورید با کمبود انرژی مواجه خواهید شد. در این بخش ما شما را با ۶ خوراکی معجزه گر آشنا میکنیم... ادامه

خوراکی های انرژی زا برای روزه داران خوراکی های انرژی زا برای روزه داران

رشد غیر طبیعی مغز جنین در زنان چاق

پرینت E-mail

رشد غیر طبیعی مغز جنین در زنان چاقدر یک مطالعه در تاریخ 11 فوریه ، در انجمن نشست پزشکی سالانه مادر-جنین ، در سان فرانسیسکو ، کالیفرنیا ، محققان از مرکز پزشکی تافتز ، یافته های خود را مبنی بر اثرات چاقی مادر بر روی جنین ، به طور خاص در رشد مغز نشان دادند. در مطالعه انجام شده در موسسه تحقیقات مادر-نوزاد (MIRI) در مرکز پزشکی تافتز در بوستون ، ماساچوست ، نگاه شده بر رشد جنین در 16 نفر از زنان باردار ، هشت چاق و هشت لاغر ، برای دیدن اثرات چاقی مادران بر حالت ژن جنین. محققان دریافته اند که جنین زنان چاق در اوایل سه ماهه دوم بارداری ، در مقایسه با جنین زنانی که وزن سالم دارند ، دچار تفاوت هایی در حالت ژن می شوند. این موضوع با توجه خاص به رشد غیر طبیعی مغز در جنین زنان چاق مطرح می شود.

دکتر آندرا ادلو ، مولف این مطالعه و همکارانش در دپارتمان مادر و جنین در مرکز پزشکی تافتز می گوید : "برای زنان جای تعجب نیست زمانیکه می شنوند که چاق بودن در دوران بارداری می تواند به چاقی در کودک منجر شود ، اما آنچه ممکن است آنها را متعجب کند اثر بالقوه آن بر روی رشد مغز کودک متولد نشده خود است."

چاقی مادران یک مشکل به سرعت در حال رشد در ایالات متحده بشمار می رود. در حال حاضر یکی در میان سه زن باردار ، چاق است.نتیجه گیری از این مطالعه ، ما را به مطالعه درباره نقش حالت ژن در کمک به روشن کردن مکانیسم های احتمالی برای توصیف اختلالات آسیب های عصبی ، پس از تولد در کودکان از زنان چاق ، از جمله افزایش نرخ اوتیسم و ​​تنظیم اشتها هیپوتالاموس ، رهنمون می سازد.

این تیم تحقیقاتی امیدوار است که یافته های آنها و هر گونه اطلاعات کسب شده در آینده ، به بارداری سالم زنان و به حداقل رساندن خطر ابتلا فرزندان آنها ، منجر شود.

مرجع : http://www.sciencedaily.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب