تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

اهمیت ریکاوری در بدنسازی

بسیاری از پرورش‌اندام کاران مخصوصاً مبتدی‌ها به لحاظ این که زودتر به هدف خود برسند سعی می‌کنند با تمام وجود و قدرتشان به وزنه زدن بپردازند و در این بین برخی اوقات برخی جلسات تمرینی را نیز غیبت می‌کنند و برای جبران آن سعی می‌کنند سنگین‌تر و بیشتر وزنه بزنند که این روشی اشتباه است... ادامه

اهمیت ریکاوری در بدنسازی اهمیت ریکاوری در بدنسازی

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

چنانچه بخش داخلی عضلات سینه توسعه خوبی داشته باشند یکی از نقاط قوت عضلات بالاتنه به حساب خواهند آمد. برای هدف قراردادن بخش داخلی عضلات سینه عمدتاً حرکاتی انتخاب می‌شوند که در آنها فاصله بین ست‌ها کم است یا حرکاتی که در بخش بالای حرکت... ادامه

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

تغذیه در بدنسازی

رژیم غذایی بدنسازی برای ساخت عضله و کاهش چربی بدن می باشد و باعث افزایش توده عضلانی و افزایش سوخت و ساز بدن می شود. غذاهای پر پروتئین و کربوهیدرات پیچیده ( نان کامل، ماکارونی و غلات ) در بدنسازی موثر است. یک رژیم غذایی بدنسازی به طور کلی 2500 – 5500 کالری در هر روز برای مردان و 1500 – 3000 کالری در روز برای زنان... ادامه

تغذیه در بدنسازی تغذیه در بدنسازی

رشد غیر طبیعی مغز جنین در زنان چاق

پرینت E-mail

رشد غیر طبیعی مغز جنین در زنان چاقدر یک مطالعه در تاریخ 11 فوریه ، در انجمن نشست پزشکی سالانه مادر-جنین ، در سان فرانسیسکو ، کالیفرنیا ، محققان از مرکز پزشکی تافتز ، یافته های خود را مبنی بر اثرات چاقی مادر بر روی جنین ، به طور خاص در رشد مغز نشان دادند. در مطالعه انجام شده در موسسه تحقیقات مادر-نوزاد (MIRI) در مرکز پزشکی تافتز در بوستون ، ماساچوست ، نگاه شده بر رشد جنین در 16 نفر از زنان باردار ، هشت چاق و هشت لاغر ، برای دیدن اثرات چاقی مادران بر حالت ژن جنین. محققان دریافته اند که جنین زنان چاق در اوایل سه ماهه دوم بارداری ، در مقایسه با جنین زنانی که وزن سالم دارند ، دچار تفاوت هایی در حالت ژن می شوند. این موضوع با توجه خاص به رشد غیر طبیعی مغز در جنین زنان چاق مطرح می شود.

دکتر آندرا ادلو ، مولف این مطالعه و همکارانش در دپارتمان مادر و جنین در مرکز پزشکی تافتز می گوید : "برای زنان جای تعجب نیست زمانیکه می شنوند که چاق بودن در دوران بارداری می تواند به چاقی در کودک منجر شود ، اما آنچه ممکن است آنها را متعجب کند اثر بالقوه آن بر روی رشد مغز کودک متولد نشده خود است."

چاقی مادران یک مشکل به سرعت در حال رشد در ایالات متحده بشمار می رود. در حال حاضر یکی در میان سه زن باردار ، چاق است.نتیجه گیری از این مطالعه ، ما را به مطالعه درباره نقش حالت ژن در کمک به روشن کردن مکانیسم های احتمالی برای توصیف اختلالات آسیب های عصبی ، پس از تولد در کودکان از زنان چاق ، از جمله افزایش نرخ اوتیسم و ​​تنظیم اشتها هیپوتالاموس ، رهنمون می سازد.

این تیم تحقیقاتی امیدوار است که یافته های آنها و هر گونه اطلاعات کسب شده در آینده ، به بارداری سالم زنان و به حداقل رساندن خطر ابتلا فرزندان آنها ، منجر شود.

مرجع : http://www.sciencedaily.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب