تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

اهمیت ریکاوری در بدنسازی

بسیاری از پرورش‌اندام کاران مخصوصاً مبتدی‌ها به لحاظ این که زودتر به هدف خود برسند سعی می‌کنند با تمام وجود و قدرتشان به وزنه زدن بپردازند و در این بین برخی اوقات برخی جلسات تمرینی را نیز غیبت می‌کنند و برای جبران آن سعی می‌کنند سنگین‌تر و بیشتر وزنه بزنند که این روشی اشتباه است... ادامه

اهمیت ریکاوری در بدنسازی اهمیت ریکاوری در بدنسازی

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

چنانچه بخش داخلی عضلات سینه توسعه خوبی داشته باشند یکی از نقاط قوت عضلات بالاتنه به حساب خواهند آمد. برای هدف قراردادن بخش داخلی عضلات سینه عمدتاً حرکاتی انتخاب می‌شوند که در آنها فاصله بین ست‌ها کم است یا حرکاتی که در بخش بالای حرکت... ادامه

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

تغذیه در بدنسازی

رژیم غذایی بدنسازی برای ساخت عضله و کاهش چربی بدن می باشد و باعث افزایش توده عضلانی و افزایش سوخت و ساز بدن می شود. غذاهای پر پروتئین و کربوهیدرات پیچیده ( نان کامل، ماکارونی و غلات ) در بدنسازی موثر است. یک رژیم غذایی بدنسازی به طور کلی 2500 – 5500 کالری در هر روز برای مردان و 1500 – 3000 کالری در روز برای زنان... ادامه

تغذیه در بدنسازی تغذیه در بدنسازی

افزایش وزن مناسب در دوران بارداری

پرینت E-mail

افزایش وزن مناسب در دوران بارداریمحققان در یک مطالعه که در تاریخ 15 فوریه ارائه شده ، در نشست سالانه طب مادر و جنین ، در سان فرانسیسکو ، گزارشی داده اند که نشان می دهد که فعالیت بدنی پایدار و شیوه زندگی سالم در سه ماهه اول بارداری می تواند از افزایش وزن بیش از حد در زنان چاق باردار (با شاخص توده بدن بالاتر از 30) ، زایمان زودرس ، فشار خون بالا و دیابت بارداری جلوگیری کند.
این مطالعه تصادفی ، تحت عنوان پیدایش عوارض حاملگی در زنان با BMI > 25 ، به تدوین یک سبک زندگی سالم و برنامه غذا خوردن صحیح ، برای کمک به پزشکان برای ارائه توصیه های خاص به زنان چاق باردار در مورد مقدار وزنی که باید در طول دوران بارداری خود داشته باشند ، می پردازد.
"افزایش وزن فرد ، باید نسبت به وزن شروع بارداری ، تحت نظارت قرار گیرد. اگر شما با BMI نرمال [تعریف شده توسط وزن قبل از بارداری تقسیم بر قد در متر مربع] شروع کردید ، می توایند 11 تا 16 کیلوگرم افزایش وزن دهید. اما اگر شما چاق هستید ، انتظار این است که شما فقط بین 5 تا 9 کیلوگرم - بیشتر یا کمتر - ، افزایش پیدا کنید.

محققان دانشگاه مودنا و رجیو امیلیا در دپارتمان مادر و نوزاد با همکاران خود در دانشگاه علوم پزشکی تشخیصی و دپارتمان بهداشت و درمان عمومی در آمریکا ، برای ایجاد تغییرات در شیوه زندگی درمانی (TLC) یک تیم را تشکیل دادند. 33 زن در یک گروه درمان برای یک رژیم 1500 کیلوکالری / روز و رژیم غذایی همراه با فعالیت فیزیکی ملایم (30 دقیقه / در روز ، 3 بار / در هفته) انتخاب شدند. 28 زن در گروه دیگر فقط بمنظور استفاده از مشاوره عمومی از متخصص مامایی خود انتخاب شدند. آنها از هفته دوازدهم بارداری شروع بکار کردند.

تحقیقات آنها نشان می دهد که گروه اول از زنان باردار (کسانی که در گروه TLC با BMI> 30 بودند) که با یک رژیم غذایی و ورزش مناسب همراه بودند ، 77.8 درصد قادر به ماندن در وضعیت افزایش مناسب وزن بودند ، درحالیکه تنها 30 درصد از گروه به این مهم دست بافته بودند. علاوه بر این ، سرعت ، فشار خون بالا ، زایمان زودرس و دیابت بارداری به طور معنی داری در گروه TLC کمتر دیده می شد.

مرجع : http://www.sciencedaily.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب