تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم در سه مرحله طراحی شده است : مبتدی، مرحله تکمیلی، مرحله پیشرفته. در مرحله اول تمرینات هر تمرین ابتدا با تکرار حداقل و در هفته‌های بعدی با حداکثر تکرار انجام می‌گیرد... ادامه

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم

برنامه ‌های تمرینی عضلات پا

برنامه تمرینی پس خستگی (مخصوص عضلات پا) : این برنامه تمرینی عکس برنامه تمرینی پیش خستگی است که آرتور جونز در یکی از کتاب‌هایش به جوان‌ترین مستر آمریکا یعنی کی سی وی‌یاتور (Casey Viator) توصیه می‌کرد... ادامه

برنامه ‌های تمرینی عضلات پا برنامه ‌های تمرینی عضلات پا

خوراکی های انرژی زا برای روزه داران

روزه گرفتن در تابستان که روزهای داغ و بلندی دارد خیلی هم ساده نیست و اگر در هنگام سحری مواد انرژی زا نخورید با کمبود انرژی مواجه خواهید شد. در این بخش ما شما را با ۶ خوراکی معجزه گر آشنا میکنیم... ادامه

خوراکی های انرژی زا برای روزه داران خوراکی های انرژی زا برای روزه داران

لزوم فعالیت زیاد اما ساده برای زنان باردار

پرینت E-mail

لزوم فعالیت زیاد اما ساده برای زنان باردارمحققان دانشگاه ایالتی آیوا با بررسی تعدادی از زنان باردار دریافتند تنها 30 دقیقه ورزش و فعالیت در طول روز برای آن‌ها کافی نیست.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تنها 30 دقیقه ورزش بر روی تردمیل برای کنترل وزن در دوران بارداری کافی نیست و ورزش مداوم به کم کردن کمردرد، بالا بردن انرژی و کم کردن بی‌خوابی در دوران بارداری کمک می‌کند. مطالعات انجام شده در دانشگاه ایالتی آیوا نشان داده است که فعال بودن در طول روز برای کنترل وزن مناسب است. با این وجود رسیدن به این هدف برای بسیاری از زنان باردار، آسان نیست.

کریستینا کمپل استاد تغذیه دانشگاه آیوا می‌گوید: مطالعات ما نشان داده است که زنان باردار 75 درصد از زمان بیداری خود را غیر فعال هستند. بسیاری از این موارد حداقل فعالیت را انجام می‌دهند اما این بدین معنی نیست که فعال هستند. تشویق زنان باردار به عفالیت در دوران بارداری نه تنها از اضافه وزن جلوگیری می‌کند بلکه در سلامت کودک نیز موثر است. اگر زنان در دوران بارداری اضافه وزن پیدا کنند، کودکان آن‌ها دچار چاقی مفرط می‌شوند. همچنین ورزش کردن از فشار خون بالا و اختلالات ناشی از بارداری جلوگیری می‌کند. مشکل این است که بیشتر برنامه‌های ورزشی روزی 30 دقیقه فعالیت را به زنان باردار پییشنهاد می‌کنند. تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که کمتر از 50 درصد افرادی که این مقدار ورزش کرده‌اند در مقابله با اضافه وزن موفق بوده‌اند. زنان باردار باید میزان فعالیت روزانه خود را افزایش دهند. می‌توانید از فعالیت‌های ساده روزانه مانند پیاده‌روی تا محل کار، پارک و یا بالا رفتن از پله‌ها استفاده کنید.

با بررسی فعالیت زنان باردارف محققان به ارزش ورزش‌های آرام، متعادل و شدید بین بردند. با کمک مانیتورهای کوچکی که بر روی پا و دست زنان باردار نصب شد. میزان و نوع فعالیت این افراد تجزیه و تحلیل شد.

تشویق زنان باردار به فعالیت بیشتر در طول روز باید با خواب کافی و مناسب آن‌ها همراه باشد. محققان دریافتند کمتر از 40 درصد زنان باردار بین 7 تا 9 ساعت خوب را در شبانه‌روز دارند. این می‌تواند یکی از دلایل غیر فعال بودن آن‌ها در طول روز باشد. محققان در مطالعات بعدی به بررسی میزان کالری و غذاهای مختلف و تاثیر آن‌ها بر چاقی در زنان باردار می‌پردازد.

مرجع : http://isna.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب