تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

اهمیت ریکاوری در بدنسازی

بسیاری از پرورش‌اندام کاران مخصوصاً مبتدی‌ها به لحاظ این که زودتر به هدف خود برسند سعی می‌کنند با تمام وجود و قدرتشان به وزنه زدن بپردازند و در این بین برخی اوقات برخی جلسات تمرینی را نیز غیبت می‌کنند و برای جبران آن سعی می‌کنند سنگین‌تر و بیشتر وزنه بزنند که این روشی اشتباه است... ادامه

اهمیت ریکاوری در بدنسازی اهمیت ریکاوری در بدنسازی

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

چنانچه بخش داخلی عضلات سینه توسعه خوبی داشته باشند یکی از نقاط قوت عضلات بالاتنه به حساب خواهند آمد. برای هدف قراردادن بخش داخلی عضلات سینه عمدتاً حرکاتی انتخاب می‌شوند که در آنها فاصله بین ست‌ها کم است یا حرکاتی که در بخش بالای حرکت... ادامه

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

تغذیه در بدنسازی

رژیم غذایی بدنسازی برای ساخت عضله و کاهش چربی بدن می باشد و باعث افزایش توده عضلانی و افزایش سوخت و ساز بدن می شود. غذاهای پر پروتئین و کربوهیدرات پیچیده ( نان کامل، ماکارونی و غلات ) در بدنسازی موثر است. یک رژیم غذایی بدنسازی به طور کلی 2500 – 5500 کالری در هر روز برای مردان و 1500 – 3000 کالری در روز برای زنان... ادامه

تغذیه در بدنسازی تغذیه در بدنسازی

لزوم فعالیت زیاد اما ساده برای زنان باردار

پرینت E-mail

لزوم فعالیت زیاد اما ساده برای زنان باردارمحققان دانشگاه ایالتی آیوا با بررسی تعدادی از زنان باردار دریافتند تنها 30 دقیقه ورزش و فعالیت در طول روز برای آن‌ها کافی نیست.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تنها 30 دقیقه ورزش بر روی تردمیل برای کنترل وزن در دوران بارداری کافی نیست و ورزش مداوم به کم کردن کمردرد، بالا بردن انرژی و کم کردن بی‌خوابی در دوران بارداری کمک می‌کند. مطالعات انجام شده در دانشگاه ایالتی آیوا نشان داده است که فعال بودن در طول روز برای کنترل وزن مناسب است. با این وجود رسیدن به این هدف برای بسیاری از زنان باردار، آسان نیست.

کریستینا کمپل استاد تغذیه دانشگاه آیوا می‌گوید: مطالعات ما نشان داده است که زنان باردار 75 درصد از زمان بیداری خود را غیر فعال هستند. بسیاری از این موارد حداقل فعالیت را انجام می‌دهند اما این بدین معنی نیست که فعال هستند. تشویق زنان باردار به عفالیت در دوران بارداری نه تنها از اضافه وزن جلوگیری می‌کند بلکه در سلامت کودک نیز موثر است. اگر زنان در دوران بارداری اضافه وزن پیدا کنند، کودکان آن‌ها دچار چاقی مفرط می‌شوند. همچنین ورزش کردن از فشار خون بالا و اختلالات ناشی از بارداری جلوگیری می‌کند. مشکل این است که بیشتر برنامه‌های ورزشی روزی 30 دقیقه فعالیت را به زنان باردار پییشنهاد می‌کنند. تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که کمتر از 50 درصد افرادی که این مقدار ورزش کرده‌اند در مقابله با اضافه وزن موفق بوده‌اند. زنان باردار باید میزان فعالیت روزانه خود را افزایش دهند. می‌توانید از فعالیت‌های ساده روزانه مانند پیاده‌روی تا محل کار، پارک و یا بالا رفتن از پله‌ها استفاده کنید.

با بررسی فعالیت زنان باردارف محققان به ارزش ورزش‌های آرام، متعادل و شدید بین بردند. با کمک مانیتورهای کوچکی که بر روی پا و دست زنان باردار نصب شد. میزان و نوع فعالیت این افراد تجزیه و تحلیل شد.

تشویق زنان باردار به فعالیت بیشتر در طول روز باید با خواب کافی و مناسب آن‌ها همراه باشد. محققان دریافتند کمتر از 40 درصد زنان باردار بین 7 تا 9 ساعت خوب را در شبانه‌روز دارند. این می‌تواند یکی از دلایل غیر فعال بودن آن‌ها در طول روز باشد. محققان در مطالعات بعدی به بررسی میزان کالری و غذاهای مختلف و تاثیر آن‌ها بر چاقی در زنان باردار می‌پردازد.

مرجع : http://isna.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب