تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

اهمیت ریکاوری در بدنسازی

بسیاری از پرورش‌اندام کاران مخصوصاً مبتدی‌ها به لحاظ این که زودتر به هدف خود برسند سعی می‌کنند با تمام وجود و قدرتشان به وزنه زدن بپردازند و در این بین برخی اوقات برخی جلسات تمرینی را نیز غیبت می‌کنند و برای جبران آن سعی می‌کنند سنگین‌تر و بیشتر وزنه بزنند که این روشی اشتباه است... ادامه

اهمیت ریکاوری در بدنسازی اهمیت ریکاوری در بدنسازی

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

چنانچه بخش داخلی عضلات سینه توسعه خوبی داشته باشند یکی از نقاط قوت عضلات بالاتنه به حساب خواهند آمد. برای هدف قراردادن بخش داخلی عضلات سینه عمدتاً حرکاتی انتخاب می‌شوند که در آنها فاصله بین ست‌ها کم است یا حرکاتی که در بخش بالای حرکت... ادامه

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

تغذیه در بدنسازی

رژیم غذایی بدنسازی برای ساخت عضله و کاهش چربی بدن می باشد و باعث افزایش توده عضلانی و افزایش سوخت و ساز بدن می شود. غذاهای پر پروتئین و کربوهیدرات پیچیده ( نان کامل، ماکارونی و غلات ) در بدنسازی موثر است. یک رژیم غذایی بدنسازی به طور کلی 2500 – 5500 کالری در هر روز برای مردان و 1500 – 3000 کالری در روز برای زنان... ادامه

تغذیه در بدنسازی تغذیه در بدنسازی

زنان باردار از خوردن بیش از حد پرهیز کنند

پرینت E-mail

زنان باردار از خوردن بیش از حد پرهیز کنندیک کارشناس تغذیه معتقد است: تغذیه سالم و درست زنان باردار به معنای خوردن بیش از حد نیست، بلکه باید تنوع، تعادل و استفاده از همه پنج گروه مواد غذایی در آن رعایت شود.
"لیلا رضازاده"، در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اهمیت تغذیه در دوران بارداری و دوران شیردهی، گفت: شواهد علمی نشان می‌دهد بخش زیادی از سلامت بزرگسالی افراد به تغذیه دوران جنینی آنها بستگی دارد و تغذیه مناسب مادر می‌تواند سلامت جسم و روان کودک را تأمین کند.
وی ادامه داد : حتی اگر تغذیه مادر مناسب نباشد، جنین بخشی از مواد غذایی مورد نیاز خود را از ذخایر بدن مادر تأمین می‌کند که این امر سلامت مادر را به خطر می‌اندازد.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با تأکید بر لزوم استفاده از همه پنج گروه مواد غذایی در دوران بارداری و شیردهی، خاطرنشان کرد: نان و غلات، سبزی و میوه، شیر و لبنیات، گوشت و تخم مرغ و حبوبات پنج گروه مواد غذایی است که باید در برنامه روزانه مادران باردار قرار گیرد.

رضازاده ادامه داد : توصیه می‌شود زنان باردار نان سبوس‌دار استفاده کنند و برنج خود را همراه با حبوبات مصرف کنند.

به گفته وی عدس پلو، لوبیا پلو و خوراک عدس و لوبیا با نان می‌تواند بخش قابل توجهی از پروتیین مورد نیاز یک زن باردار را تأمین کند.

این کارشناس تغذیه یادآور شد : زنان باردار باید در این دوران روزانه پنج وعده میوه و سبزی و سه تا چهار سهم شیر و لبنیات استفاده کنند که هر سهم لبنیات معادل یک لیوان شیر یا یک لیوان ماست و یا 45 تا 60 گرم پنیر کم چرب است.

رضازاده افزود : مصرف کافی لبنیات می تواند کلسیم مورد نیاز مادر و جنین را تامین کند و باعث استحکام استخوان و دندان مادر و حفظ ذخیره کلسیم وی و رشد و نمو خوب استخوانهای جنین شود.

وی اظهار داشت : مصرف حداقل دو بار ماهی در هفته نقش بسزایی در تکامل سیستم عصبی و افزایش قوای ذهنی جنین دارد.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه زنان باردار باید وعده صبحانه کامل و مفصلی داشته باشند، تصریح کرد: صبحانه کامل می تواند از افت قند خون در طی روز جلوگیری کند و هر چقدر وعده صبحانه کامل باشد می‌توان وعده شام و نهار را سبک‌تر کرد.

رضازاده گفت : زنان باردار باید برای تأمین ویتامین D خود روزانه 10 دقیقه در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گیرند.

وی یادآور شد : برای اطمینان از دریافت کافی همه مواد مغذی ارزانترین و ساده‌ترین راه تعیین میزان افزایش وزن مادر باردار است که این افزایش وزن باید از الگوی خاصی تبعیت کند که این الگو بر اساس ویژگی‌های فیزیکی مادر قبل از دوران بارداری تعیین می‌شود.
رضازاده اظهار کرد : خوردن بیش از حد باعث وزن‌گیری زیاد مادر در دوران بارداری خواهد شد و مرگ جنین، سزارین، چاقی ماندگار، دیابت بارداری، مسمومیت حاملگی و...، از عوارض آن است.

مرجع : http://isna.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب