تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

حمله همه جانبه به منطقه T

یک اصطلاح قدیمی و معروفی که هر وقت می‌خواستند در مورد کسی که از نظر بدنی با الباقی تفاوت داشت بگویند و به کار برده می‌شد این بود : چه قدر چهارشانه است و این شروع داستان این هفته ماست... ادامه

حمله همه جانبه به منطقه T حمله همه جانبه به منطقه T

چربی سوزی برای خانم ها

معمولا در مورد کاهش وزن اینطور تصور می شود که خیلی ساده است : کمتر بخور و تمرین کن، البته این کاملا صحیح است، ولی چیزی که یک بدنساز به شما خواهد گفت این است که کاهش دادن چربی کاری بسیار مشکل است... ادامه

چربی سوزی برای خانم ها چربی سوزی برای خانم ها

روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی

برخی از افراد چاق نمی‌توانند با شیوه‌های معمول وزن خود را کاهش دهند و پزشکان انجام اعمال جراحی کاهش وزن را برای آنها توصیه می‌کنند. به گزارش ایسنا : هر سال تنها در آمریکا 160 هزار عمل جراحی کاهش وزن انجام می‌شود، البته این اعمال جراحی... ادامه

روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی

زنان باردار از خوردن بیش از حد پرهیز کنند

پرینت E-mail

زنان باردار از خوردن بیش از حد پرهیز کنندیک کارشناس تغذیه معتقد است: تغذیه سالم و درست زنان باردار به معنای خوردن بیش از حد نیست، بلکه باید تنوع، تعادل و استفاده از همه پنج گروه مواد غذایی در آن رعایت شود.
"لیلا رضازاده"، در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به اهمیت تغذیه در دوران بارداری و دوران شیردهی، گفت: شواهد علمی نشان می‌دهد بخش زیادی از سلامت بزرگسالی افراد به تغذیه دوران جنینی آنها بستگی دارد و تغذیه مناسب مادر می‌تواند سلامت جسم و روان کودک را تأمین کند.
وی ادامه داد : حتی اگر تغذیه مادر مناسب نباشد، جنین بخشی از مواد غذایی مورد نیاز خود را از ذخایر بدن مادر تأمین می‌کند که این امر سلامت مادر را به خطر می‌اندازد.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با تأکید بر لزوم استفاده از همه پنج گروه مواد غذایی در دوران بارداری و شیردهی، خاطرنشان کرد: نان و غلات، سبزی و میوه، شیر و لبنیات، گوشت و تخم مرغ و حبوبات پنج گروه مواد غذایی است که باید در برنامه روزانه مادران باردار قرار گیرد.

رضازاده ادامه داد : توصیه می‌شود زنان باردار نان سبوس‌دار استفاده کنند و برنج خود را همراه با حبوبات مصرف کنند.

به گفته وی عدس پلو، لوبیا پلو و خوراک عدس و لوبیا با نان می‌تواند بخش قابل توجهی از پروتیین مورد نیاز یک زن باردار را تأمین کند.

این کارشناس تغذیه یادآور شد : زنان باردار باید در این دوران روزانه پنج وعده میوه و سبزی و سه تا چهار سهم شیر و لبنیات استفاده کنند که هر سهم لبنیات معادل یک لیوان شیر یا یک لیوان ماست و یا 45 تا 60 گرم پنیر کم چرب است.

رضازاده افزود : مصرف کافی لبنیات می تواند کلسیم مورد نیاز مادر و جنین را تامین کند و باعث استحکام استخوان و دندان مادر و حفظ ذخیره کلسیم وی و رشد و نمو خوب استخوانهای جنین شود.

وی اظهار داشت : مصرف حداقل دو بار ماهی در هفته نقش بسزایی در تکامل سیستم عصبی و افزایش قوای ذهنی جنین دارد.

کارشناس تغذیه مرکز بهداشت شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه زنان باردار باید وعده صبحانه کامل و مفصلی داشته باشند، تصریح کرد: صبحانه کامل می تواند از افت قند خون در طی روز جلوگیری کند و هر چقدر وعده صبحانه کامل باشد می‌توان وعده شام و نهار را سبک‌تر کرد.

رضازاده گفت : زنان باردار باید برای تأمین ویتامین D خود روزانه 10 دقیقه در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گیرند.

وی یادآور شد : برای اطمینان از دریافت کافی همه مواد مغذی ارزانترین و ساده‌ترین راه تعیین میزان افزایش وزن مادر باردار است که این افزایش وزن باید از الگوی خاصی تبعیت کند که این الگو بر اساس ویژگی‌های فیزیکی مادر قبل از دوران بارداری تعیین می‌شود.
رضازاده اظهار کرد : خوردن بیش از حد باعث وزن‌گیری زیاد مادر در دوران بارداری خواهد شد و مرگ جنین، سزارین، چاقی ماندگار، دیابت بارداری، مسمومیت حاملگی و...، از عوارض آن است.

مرجع : http://isna.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب