تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم در سه مرحله طراحی شده است : مبتدی، مرحله تکمیلی، مرحله پیشرفته. در مرحله اول تمرینات هر تمرین ابتدا با تکرار حداقل و در هفته‌های بعدی با حداکثر تکرار انجام می‌گیرد... ادامه

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم

برنامه ‌های تمرینی عضلات پا

برنامه تمرینی پس خستگی (مخصوص عضلات پا) : این برنامه تمرینی عکس برنامه تمرینی پیش خستگی است که آرتور جونز در یکی از کتاب‌هایش به جوان‌ترین مستر آمریکا یعنی کی سی وی‌یاتور (Casey Viator) توصیه می‌کرد... ادامه

برنامه ‌های تمرینی عضلات پا برنامه ‌های تمرینی عضلات پا

خوراکی های انرژی زا برای روزه داران

روزه گرفتن در تابستان که روزهای داغ و بلندی دارد خیلی هم ساده نیست و اگر در هنگام سحری مواد انرژی زا نخورید با کمبود انرژی مواجه خواهید شد. در این بخش ما شما را با ۶ خوراکی معجزه گر آشنا میکنیم... ادامه

خوراکی های انرژی زا برای روزه داران خوراکی های انرژی زا برای روزه داران

مناسب‌ ترین ورزش‌ های دوران بارداری

پرینت E-mail

مناسب‌ ترین ورزش‌ های دوران باردارییك متخصص زنان و زایمان، انجام فعالیت‌های ورزشی در دوران بارداری را در كاهش استرس مؤثر دانست و اظهاركرد : پیاده‌روی و ورزش‌های آیروبیك مناسب‌ترین ورزش‌ها برای دوران بارداری بشمار می‌آیند.
دكتر قندی ضمن بیان این كه ورزش در دوران بارداری باعث بهبود احساسات مادر می‌شود، اظهار كرد : كاهش یبوست، ‌افزایش حركات روده، كاهش درد در عضلات پشت باسن و پاها، جلوگیری از كشش و پارگی مفاصل، كاهش استرس و اضطراب، ‌خواب راحت، افزایش جریان خون در پوست، آمادگی برای زایمان، كاهش چربی‌های اضافه بدن در دوران بارداری از مزایای ورزش در دوران بارداری است.

وی فشارخون القاء شده توسط حاملگی، انقباض‌های زودرس در طی حاملگی، خونریزی واژینال و پارگی زودرس پرده‌های جفتی را از جمله شرایط محدود كننده ورزش در دوران بارداری برشمرد. این متخصص زنان و زایمان بیان كرد : در صورت بروز احساساتی از قبیل خستگی، سرگیجه، ‌تپش قلب، ‌كوتاه شدن تنفس و ایجاد درد در پشت یا لگن، می‌بایست انجام فعالیت‌های ورزشی را متوقف كرد و توصیه می‌شود تعداد ضربان قلب درحین انجام حركات ورزشی تا زیر160 مرتبه در دقیقه حفظ گردد.

وی تصریح كرد : از آنجایی كه افزایش درجه حرارت بدن به بیش از 39 درجه سانتیگراد می‌تواند سبب مشكلاتی در رشد جنین شود نیز به ‌زنان باردار توصیه می‌شود از انجام ورزش‌های شدید در روزهای داغ به خصوص در سه ماه اول بارداری كه می‌تواند منجر به نقایصی در تولد شود، اجتناب شود.

ایشان متذكر شد : گاهاً با توجه به این آب باعث می‌شود تا افراد احساس خنك بودن كنند، ‌زنان باردار در هنگام انجام ورزش شنا از داغ شدن بدنشان غافل بمانند. وی در خصوص مناسب‌ترین ورزش‌ در دوران بارداری، خاطرنشان كرد : تركیبی از ورزش‌های آیروبیك، كششی و قابل انعطاف و همچنین پیاده‌روی كه می‌توانند هرهفته سه روز و در مسافت حدود یك مایل انجام گردد، برای دوران بارداری پیشنهاد می‌گردد و توصیه می‌شود از پرداختن به ورزش‌های پرجنب و جوش در این ایام خودداری گردد.

این متخصص زنان و زایمان در پایان اذعان داشت : ‌زنان باردار می‌بایست از جستن و پریدن،‌ توپ بازی كردن، تغییر ناگهانی در وضعیت بدن و فعالیت‌هایی كه همراه با ریسك صدمه به شكم است، اجتناب كرده و در حین ورزش كردن در صورت مشاهده علائمی نظیر خونریزی از واژینال، سرگیجه، ‌تنفس كوتاه غیر معمول، درد در ناحیه سینه، نشت مایع از واژن و انقباضات رحم با پزشك خود مشورت كنند.

مرجع : http://daneshju.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب