تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

ده حرکت برای تقویت عضلات پا

در اینجا به ۱۰ تمرین ورزشی اشاره خواهیم کرد که بتواند به عضلانی تر کردن پائین تنه شما کمک کنند. ادامه

ده حرکت برای تقویت عضلات پا ده حرکت برای تقویت عضلات پا

10 رژیم رایج لاغری

ه جای پرداختن به یک مورد خاص کاهش وزن، سراغ یک سوژه داغ، عام و پرطرفدار رفته ایم؛ «مقایسه ۱۰ رژیم پرطرفدار لاغری». بررسی های جدید نشان داده است وزن یک سوم افرادی که برای کاهش وزن رژیم می گیرند... ادامه

10 رژیم رایج لاغری 10 رژیم رایج لاغری

مناسب‌ ترین ورزش‌ های دوران بارداری

پرینت E-mail

مناسب‌ ترین ورزش‌ های دوران باردارییك متخصص زنان و زایمان، انجام فعالیت‌های ورزشی در دوران بارداری را در كاهش استرس مؤثر دانست و اظهاركرد : پیاده‌روی و ورزش‌های آیروبیك مناسب‌ترین ورزش‌ها برای دوران بارداری بشمار می‌آیند.
دكتر قندی ضمن بیان این كه ورزش در دوران بارداری باعث بهبود احساسات مادر می‌شود، اظهار كرد : كاهش یبوست، ‌افزایش حركات روده، كاهش درد در عضلات پشت باسن و پاها، جلوگیری از كشش و پارگی مفاصل، كاهش استرس و اضطراب، ‌خواب راحت، افزایش جریان خون در پوست، آمادگی برای زایمان، كاهش چربی‌های اضافه بدن در دوران بارداری از مزایای ورزش در دوران بارداری است.

وی فشارخون القاء شده توسط حاملگی، انقباض‌های زودرس در طی حاملگی، خونریزی واژینال و پارگی زودرس پرده‌های جفتی را از جمله شرایط محدود كننده ورزش در دوران بارداری برشمرد. این متخصص زنان و زایمان بیان كرد : در صورت بروز احساساتی از قبیل خستگی، سرگیجه، ‌تپش قلب، ‌كوتاه شدن تنفس و ایجاد درد در پشت یا لگن، می‌بایست انجام فعالیت‌های ورزشی را متوقف كرد و توصیه می‌شود تعداد ضربان قلب درحین انجام حركات ورزشی تا زیر160 مرتبه در دقیقه حفظ گردد.

وی تصریح كرد : از آنجایی كه افزایش درجه حرارت بدن به بیش از 39 درجه سانتیگراد می‌تواند سبب مشكلاتی در رشد جنین شود نیز به ‌زنان باردار توصیه می‌شود از انجام ورزش‌های شدید در روزهای داغ به خصوص در سه ماه اول بارداری كه می‌تواند منجر به نقایصی در تولد شود، اجتناب شود.

ایشان متذكر شد : گاهاً با توجه به این آب باعث می‌شود تا افراد احساس خنك بودن كنند، ‌زنان باردار در هنگام انجام ورزش شنا از داغ شدن بدنشان غافل بمانند. وی در خصوص مناسب‌ترین ورزش‌ در دوران بارداری، خاطرنشان كرد : تركیبی از ورزش‌های آیروبیك، كششی و قابل انعطاف و همچنین پیاده‌روی كه می‌توانند هرهفته سه روز و در مسافت حدود یك مایل انجام گردد، برای دوران بارداری پیشنهاد می‌گردد و توصیه می‌شود از پرداختن به ورزش‌های پرجنب و جوش در این ایام خودداری گردد.

این متخصص زنان و زایمان در پایان اذعان داشت : ‌زنان باردار می‌بایست از جستن و پریدن،‌ توپ بازی كردن، تغییر ناگهانی در وضعیت بدن و فعالیت‌هایی كه همراه با ریسك صدمه به شكم است، اجتناب كرده و در حین ورزش كردن در صورت مشاهده علائمی نظیر خونریزی از واژینال، سرگیجه، ‌تنفس كوتاه غیر معمول، درد در ناحیه سینه، نشت مایع از واژن و انقباضات رحم با پزشك خود مشورت كنند.

مرجع : http://daneshju.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب