تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

چگونگی انجام تمرینات برای مبتدیان در پرورش اندام

در واژه نامه پرورش اندام به هر ورزشکار (چاق - لاغر - خوش استیل) که زیر 2 سال سابقه تمرین مستمر و اصولی داشته باشد مبتدی گفته می‌شود و در این مرحله ورزشکار حتما باید زیر نظر یک مربی ماهر شروع به پایه گذاری عضلات بدنش کند... ادامه

چگونگی انجام تمرینات برای مبتدیان در پرورش اندام چگونگی انجام تمرینات برای مبتدیان در پرورش اندام

اهمیت آب و مایعات در ورزش

جایگزینی مایعات از دست رفته طی ورزش مهم ترین بخش از مقولات تغذیه ای در ورزش است. تقریباً 60% از وزن بدن را آب تشکیل میدهد. در هنگام ورزش آب از پوست به صورت تعریق و از ریه در هنگام تنفس دفع می شود. چنانچه این آب از دست رفته را جبران نکنیم دچار کاهش حجم آب و عوارض ناشی از آن خواهیم شد... ادامه

اهمیت آب و مایعات در ورزش اهمیت آب و مایعات در ورزش

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

با اینکه سال ها از دوران قهرمانی آرنولد می گذرد، هنوز هم کمر باریک او و عضلات استثنایی اش در ناحیه شکم و پهلو در ذهن تمام دوستداران بدنسازی جای دارد. در ادامه شاهد نظرات او در مورد جنبه های مختلف تمرین عضلات شکم جهت دستیابی به بهترین فرم در این ناحیه خواهید بود... ادامه

برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم برنامه تمرینی و نکات پیشنهادی آرنولد برای عضلات شکم

تردمیل

پرینت E-mail

تردمیلتردمیل بیشترین میزان کالری را نسبت به دیگر دستگاه های قلبی عروقی در دسترس در باشگاه ها می سوزاند. شما می توانید با پیاده روی سریع با این دستگاه انتظار سوزاندن حدود 100 کالری در هر مایل را داشته باشید.

تردمیل می تواند با افزایش سرعت از حالت راه رفتن به دویدن و یا با تنظیم شیب برای بسیاری از سطوح مختلف تناسب اندام وفق داده شود. اما حتی راه رفتن نیز ممکن است برای کسی است که اضافه وزن و یا درد مفاصل دارد ، زیاد باشد.
طبق مطالعات هر بار که پای شما به زمین برخورد می کند نیرویی معادل 3.7 برابر وزن شما در حالتیکه فقط در حال راه رفتن بر روی زمین هستید ، ایجاد می شود.
از آنجا که تردمیل در زیر شما در حال حرکت است ، ممکن است تاثیر آن کمی کمتر باشد. اما اگر شما احساس خوبی ندارید - به خصوص بر روی زانو های خود و یا در کمر - دستگاه دیگری را انتخاب کنید.

چیز دیگری که باید بخاطر داشته باشید : متئو وکوویچ ، فیزیولوژیست ورزش و دانشیار در دانشگاه ایالتی داکوتای جنوبی می گوید : تردمیل می تواند یک چالش واقعی تعادل برای ورزشکاران جدید و یا کسانی که مدت زیادی نیست که مشغول به کار شده اند ، باشد.

مرجع : http://www.webmd.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب