تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم در سه مرحله طراحی شده است : مبتدی، مرحله تکمیلی، مرحله پیشرفته. در مرحله اول تمرینات هر تمرین ابتدا با تکرار حداقل و در هفته‌های بعدی با حداکثر تکرار انجام می‌گیرد... ادامه

تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم تمرینات قدرتی ویژه عضلات شکم

برنامه ‌های تمرینی عضلات پا

برنامه تمرینی پس خستگی (مخصوص عضلات پا) : این برنامه تمرینی عکس برنامه تمرینی پیش خستگی است که آرتور جونز در یکی از کتاب‌هایش به جوان‌ترین مستر آمریکا یعنی کی سی وی‌یاتور (Casey Viator) توصیه می‌کرد... ادامه

برنامه ‌های تمرینی عضلات پا برنامه ‌های تمرینی عضلات پا

خوراکی های انرژی زا برای روزه داران

روزه گرفتن در تابستان که روزهای داغ و بلندی دارد خیلی هم ساده نیست و اگر در هنگام سحری مواد انرژی زا نخورید با کمبود انرژی مواجه خواهید شد. در این بخش ما شما را با ۶ خوراکی معجزه گر آشنا میکنیم... ادامه

خوراکی های انرژی زا برای روزه داران خوراکی های انرژی زا برای روزه داران

دوچرخه ثابت

پرینت E-mail

دوچرخه ثابتهمه کارشناسان بر این باورند که دوچرخه ثابت ، تمرین با حداقل تاثیر بر مفاصل را ارائه می دهد. افراد مبتلا به درد زانو اغلب این دوچرخه را نسبت به مابقی محصولات ورزشی ترجیح می دهند ، از آنجا که تاثیر وزن بدن همیشه یک نگرانی در هنگام استفاده از تردمیل بوده است.

اما برای جلوگیری از فشار زانو ، شما باید مطمئن شوید که دوچرخه متناسب با بدن شما تنظیم شده است. از هر 10 نفر ، 9 نفر در هنگام استفاده از یک دوچرخه آنرا بدرستی تنظیم نمی کنند.

در هنگام تنظیم ارتفاع صندلی ، مطمئن شوید که زمانیکه شما روی صندلی نشسته اید و پای خود را روی پدال گذاشتید ، خم بسیار اندکی در زانوی شما وجود دارد (5 - تا 10 درجه).
اکثر مردم صندلی را بیش از حد پایین می آورند ، به این معنی که زانو خود را بیش از حد خم می کنند. این می تواند فشار بیش از حد بر زانو وارد آورد و در نتیجه منجر به آسیب و درد زانو شود.

علاوه بر این ، اگر شما صندلی را بیش از حد پایین بیاورید ، شما اجازه نمی دهید پا مسیر کامل حرکت را طی کند و این بدید معنی است که شما کالری کمتری استفاده می کنید.

میزان کالری سوزی دوچرخه ثابت نسبت به برخی از ماشین های دیگر کمتر است. برای سوزاندن 100 کالری ، شما نیاز دارید که چهار مایل پدال بزنید.

مرجع : http://www.webmd.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب