تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

اهمیت ریکاوری در بدنسازی

بسیاری از پرورش‌اندام کاران مخصوصاً مبتدی‌ها به لحاظ این که زودتر به هدف خود برسند سعی می‌کنند با تمام وجود و قدرتشان به وزنه زدن بپردازند و در این بین برخی اوقات برخی جلسات تمرینی را نیز غیبت می‌کنند و برای جبران آن سعی می‌کنند سنگین‌تر و بیشتر وزنه بزنند که این روشی اشتباه است... ادامه

اهمیت ریکاوری در بدنسازی اهمیت ریکاوری در بدنسازی

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

چنانچه بخش داخلی عضلات سینه توسعه خوبی داشته باشند یکی از نقاط قوت عضلات بالاتنه به حساب خواهند آمد. برای هدف قراردادن بخش داخلی عضلات سینه عمدتاً حرکاتی انتخاب می‌شوند که در آنها فاصله بین ست‌ها کم است یا حرکاتی که در بخش بالای حرکت... ادامه

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

تغذیه در بدنسازی

رژیم غذایی بدنسازی برای ساخت عضله و کاهش چربی بدن می باشد و باعث افزایش توده عضلانی و افزایش سوخت و ساز بدن می شود. غذاهای پر پروتئین و کربوهیدرات پیچیده ( نان کامل، ماکارونی و غلات ) در بدنسازی موثر است. یک رژیم غذایی بدنسازی به طور کلی 2500 – 5500 کالری در هر روز برای مردان و 1500 – 3000 کالری در روز برای زنان... ادامه

تغذیه در بدنسازی تغذیه در بدنسازی

دوچرخه ثابت

پرینت E-mail

دوچرخه ثابتهمه کارشناسان بر این باورند که دوچرخه ثابت ، تمرین با حداقل تاثیر بر مفاصل را ارائه می دهد. افراد مبتلا به درد زانو اغلب این دوچرخه را نسبت به مابقی محصولات ورزشی ترجیح می دهند ، از آنجا که تاثیر وزن بدن همیشه یک نگرانی در هنگام استفاده از تردمیل بوده است.

اما برای جلوگیری از فشار زانو ، شما باید مطمئن شوید که دوچرخه متناسب با بدن شما تنظیم شده است. از هر 10 نفر ، 9 نفر در هنگام استفاده از یک دوچرخه آنرا بدرستی تنظیم نمی کنند.

در هنگام تنظیم ارتفاع صندلی ، مطمئن شوید که زمانیکه شما روی صندلی نشسته اید و پای خود را روی پدال گذاشتید ، خم بسیار اندکی در زانوی شما وجود دارد (5 - تا 10 درجه).
اکثر مردم صندلی را بیش از حد پایین می آورند ، به این معنی که زانو خود را بیش از حد خم می کنند. این می تواند فشار بیش از حد بر زانو وارد آورد و در نتیجه منجر به آسیب و درد زانو شود.

علاوه بر این ، اگر شما صندلی را بیش از حد پایین بیاورید ، شما اجازه نمی دهید پا مسیر کامل حرکت را طی کند و این بدید معنی است که شما کالری کمتری استفاده می کنید.

میزان کالری سوزی دوچرخه ثابت نسبت به برخی از ماشین های دیگر کمتر است. برای سوزاندن 100 کالری ، شما نیاز دارید که چهار مایل پدال بزنید.

مرجع : http://www.webmd.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب