تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

پرس سینه اصولی و درست

بزرگترین مشکلی که در بدنسازان سطح آماتور می‌بینیم این است که در تمرین به باوری رسیده‌اند که می‌گوید هر چه وزنه کاربردی سنگین‌تر باشد عضله هم بیشتر خواهد شد. باب سی‌چریلو و کریس کوک با یکدیگر تمرین سینه دارند. آنها مجموعاً حدود ۴ دهه تجربه را در کوله‌بار خود دارند... ادامه

پرس سینه اصولی و درست پرس سینه اصولی و درست

رازهـای پـنـهان بدنسازی و تناسب انـدام

در طـول چـنـد سـال اخیر، در برنامه های تلویزیونی شاهد قربـانـیـانی بـودیم که به دلیل مکمل های سوزاننده چربی "ادروفین" به این روز افتاده بودند. البته مصرف ادروفین تنها گوشه ای از حوادثی است که دریـن زمینه اتفاق می افتد. رازهـای پـنـهان و عمـیـقی... ادامه

رازهـای پـنـهان بدنسازی و تناسب انـدام رازهـای پـنـهان بدنسازی و تناسب انـدام

مواد غذایی چربی سوز

یک سری مواد غذایی وجود دارد که به نام "غذاهایی با کالری منفی" (NEGATIVE CALORIE FOODS) معروف هستند. این مواد غذایی نسبت به سایر مواد ، انرژی بیشتری برای هضم خود نیاز دارند، یعنی بدن انرژی بیشتری برای هضم آنها می سوزاند و در عین حال بدن نمی تواند کالری زیادی از آنها برای خود ذخیره کند. ادامه

مواد غذایی چربی سوز مواد غذایی چربی سوز

یک حرکت استثنایی برای کول های بزرگ

پرینت E-mail

یک حرکت استثنایی برای کول های بزرگاگر شما می خواهید کول های بزرگی داشته باشید، پس استفاده از شراگ هالتر همان چیزی است که شما دنبالش هستید. از این تمرین پایه با هر یک از روش ها و متدهای زیر استفاده کنید و رشد کول های خود را تماشا کنید.
اگر شما از طرفداران کشتی هستید، احتمالا نام گلدبرگ را شنیده اید. بیل گلدبرگ یک پدیده در کشتی حرفه ای بود. او بزرگتر از زندگی بود، نیرومند، سرگرم کننده و قدرتمند بود. یکی از چیزهایی که واقعا در مورد گلدبرگ وجود داشت، شانه های قدرتمند او و کول های بزرگ او بود. هنگامی که او فیگور می گرفت، بنظر می رسید که کول هایش از سر او بالاتر می رفت.

آنچه که بسیاری از مردم نمی دانند این است که عضلات کول (Trapezius) در واقع بخشی از عضلات دلتوئیدی نیست. آنها بخشی از پشت هستند. آنها از ناحیه شانه در امتداد ستون فقرات به سمت پایین پشت شما کشیده شدند. صرف نظر از آنچه آنها هستند، احتمالا شما می خواهید بدانید که چگونه برای ساخت آنها باید اقدام کنید پس بیایید به آن بپردازیم.

یک حرکت استثنایی برای کول های بزرگ

شراگ با هالتر

هیچ چیز برای ساخت عضلات کول از وزنه های سنگین بهتر نیست. تا زمانی که شما با استفاده از فرم خوب از این حرکت بهره می برید، پس از آن هر چه وزنه ها سنگین تر باشد بهتر است. اکثر وزنه برداران کول های بزرگی دارند، به این دلیل که همه ددلبفت های سنگین انجام می دهند. جانی جکسون یک مثال کامل از این دسته است. او گفته است که او در واقع هیچوقت به تمرین عضلات کول نپرداخته در حالیکه کول های بسیار بزرگی دارد.

این که آیا شما تمرین عضلات کول را انتخاب می کنید یا خیر به شما مربوط است اما اگر شما تصمیم به پروزش آنها گرفتید پس آنگاه به تمرین حرکت شراگ با هالتر بپردازید زیرا شما می توانید با استفاده از این حرکت سنگین کار کنید و هیچ چیز برای ساخت کول ها بهتر از این نیست.

چگونگی انجام شراگ با هالتر

1 - مستقیم بایستید و پاهای خود را به عرض شانه باز کنید، سپس هالتر را با هر دو دست در مقابل خود بگیرید به گونه ایکه کف دست رو به ران باشد.
نکته : دست شما باید کمی گسترده تر از عرض شانه، از هم جدا باشد. شما می توانید از مچ بند برای این تمرین برای گرفتن بهتر استفاده کنید. این وضعیت شروع شما خواهد بود.

2 - بالا بردن شانه ها تا آنجا که می توانید به هنگام بیرون دادن هوا و نگه داشتن انقباض برای یک ثانیه.
نکته : خودداری از تلاش برای بلند کردن هالتر با استفاده از عضلات دو سر بازو های خود. به آرامی در حالیکه نفس را داخل می دهید، به موقعیت شروع بازگردید. حرکت را به مقدار توصیه شده تکرار کنید.

یک حرکت استثنایی برای کول های بزرگشما همچنین می توانید حرکت شراگ با هالتر از پشت را نیز انجام دهید. بدین صورت که :
1- مستقیم بایستید و پاهای خود را به عرض شانه باز کنید در حالیکه هالتر را با هر دو دست در پشت خود بصورتیکه کف دست رو به عقب باشد نگهدارید.
نکته : دست شما باید کمی گسترده تر از عرض شانه و از هم جدا باشد. شما می توانید مچ بند برای این تمرین برای گرفتن بهتر استفاده کنید. این وضعیت شروع شما خواهد بود.

2 - بالا بردن شانه ها تا آنجا که می توانید به هنگام بیرون دادن هوا و نگه داشتن انقباض برای یک ثانیه.
نکته : خودداری از تلاش برای بلند کردن هالتر با استفاده از عضلات دو سر بازو های خود. به آرامی در حالیکه نفس را داخل می دهید، به موقعیت شروع بازگردید. حرکت را به مقدار توصیه شده تکرار کنید.

مرجع : http://www.bodybuilding.com/fun/one-move-for-big-traps-barbell-shrugs.html

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب