تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

مفهوم دوره در بدنسازی یا پرورش اندام

امروزه کمتر خانواده ای را در ایران می توان یافت که یک و یا چند نفر از اعضای آن در کسوت بدن کار و پرورش اندام باز در نیامده باشد و متاسفانه در بین ورزشکاران رشته پرورش اندام نیز کمتر کسی را می توان سراغ گرفت که اسم دوره را به گوش نشنیده باشد و یا احیاناً از آن بهره نبرده باشد... ادامه

مفهوم دوره در بدنسازی یا پرورش اندام مفهوم دوره در بدنسازی یا پرورش اندام

ورزش منظم چه فوایدی دارد؟

توجه به ورزش و فعالیت بدنی به عنوان راهکار اصلی پیشگیری و درمان بسیاری از بیماریها محسوب شده و عامل ایجاد سلامت عمومی و کاهش سطح ناتوانی در جمعیت بیمار محسوب می شود. ادامه

ورزش منظم چه فوایدی دارد؟ ورزش منظم چه فوایدی دارد؟

کوچک کردن شکم بانوان و یک رژیم غذایی مناسب

انوان توجه داشته باشند که کوچک کردن شکم نیاز به وقت و حوصله زیادی دارد، بخصوص زمانی که نقاطی از شکم شما دارای مقاومت کاهش چربی باشد و به راحتی نتوان آن نقطه را کاهش حجم و لاغر کرد... ادامه

کوچک کردن شکم بانوان و یک رژیم غذایی مناسب کوچک کردن شکم بانوان و یک رژیم غذایی مناسب

یک حرکت استثنایی برای کول های بزرگ

پرینت E-mail

یک حرکت استثنایی برای کول های بزرگاگر شما می خواهید کول های بزرگی داشته باشید، پس استفاده از شراگ هالتر همان چیزی است که شما دنبالش هستید. از این تمرین پایه با هر یک از روش ها و متدهای زیر استفاده کنید و رشد کول های خود را تماشا کنید.
اگر شما از طرفداران کشتی هستید، احتمالا نام گلدبرگ را شنیده اید. بیل گلدبرگ یک پدیده در کشتی حرفه ای بود. او بزرگتر از زندگی بود، نیرومند، سرگرم کننده و قدرتمند بود. یکی از چیزهایی که واقعا در مورد گلدبرگ وجود داشت، شانه های قدرتمند او و کول های بزرگ او بود. هنگامی که او فیگور می گرفت، بنظر می رسید که کول هایش از سر او بالاتر می رفت.

آنچه که بسیاری از مردم نمی دانند این است که عضلات کول (Trapezius) در واقع بخشی از عضلات دلتوئیدی نیست. آنها بخشی از پشت هستند. آنها از ناحیه شانه در امتداد ستون فقرات به سمت پایین پشت شما کشیده شدند. صرف نظر از آنچه آنها هستند، احتمالا شما می خواهید بدانید که چگونه برای ساخت آنها باید اقدام کنید پس بیایید به آن بپردازیم.

یک حرکت استثنایی برای کول های بزرگ

شراگ با هالتر

هیچ چیز برای ساخت عضلات کول از وزنه های سنگین بهتر نیست. تا زمانی که شما با استفاده از فرم خوب از این حرکت بهره می برید، پس از آن هر چه وزنه ها سنگین تر باشد بهتر است. اکثر وزنه برداران کول های بزرگی دارند، به این دلیل که همه ددلبفت های سنگین انجام می دهند. جانی جکسون یک مثال کامل از این دسته است. او گفته است که او در واقع هیچوقت به تمرین عضلات کول نپرداخته در حالیکه کول های بسیار بزرگی دارد.

این که آیا شما تمرین عضلات کول را انتخاب می کنید یا خیر به شما مربوط است اما اگر شما تصمیم به پروزش آنها گرفتید پس آنگاه به تمرین حرکت شراگ با هالتر بپردازید زیرا شما می توانید با استفاده از این حرکت سنگین کار کنید و هیچ چیز برای ساخت کول ها بهتر از این نیست.

چگونگی انجام شراگ با هالتر

1 - مستقیم بایستید و پاهای خود را به عرض شانه باز کنید، سپس هالتر را با هر دو دست در مقابل خود بگیرید به گونه ایکه کف دست رو به ران باشد.
نکته : دست شما باید کمی گسترده تر از عرض شانه، از هم جدا باشد. شما می توانید از مچ بند برای این تمرین برای گرفتن بهتر استفاده کنید. این وضعیت شروع شما خواهد بود.

2 - بالا بردن شانه ها تا آنجا که می توانید به هنگام بیرون دادن هوا و نگه داشتن انقباض برای یک ثانیه.
نکته : خودداری از تلاش برای بلند کردن هالتر با استفاده از عضلات دو سر بازو های خود. به آرامی در حالیکه نفس را داخل می دهید، به موقعیت شروع بازگردید. حرکت را به مقدار توصیه شده تکرار کنید.

یک حرکت استثنایی برای کول های بزرگشما همچنین می توانید حرکت شراگ با هالتر از پشت را نیز انجام دهید. بدین صورت که :
1- مستقیم بایستید و پاهای خود را به عرض شانه باز کنید در حالیکه هالتر را با هر دو دست در پشت خود بصورتیکه کف دست رو به عقب باشد نگهدارید.
نکته : دست شما باید کمی گسترده تر از عرض شانه و از هم جدا باشد. شما می توانید مچ بند برای این تمرین برای گرفتن بهتر استفاده کنید. این وضعیت شروع شما خواهد بود.

2 - بالا بردن شانه ها تا آنجا که می توانید به هنگام بیرون دادن هوا و نگه داشتن انقباض برای یک ثانیه.
نکته : خودداری از تلاش برای بلند کردن هالتر با استفاده از عضلات دو سر بازو های خود. به آرامی در حالیکه نفس را داخل می دهید، به موقعیت شروع بازگردید. حرکت را به مقدار توصیه شده تکرار کنید.

مرجع : http://www.bodybuilding.com/fun/one-move-for-big-traps-barbell-shrugs.html

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب