تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

پرس سینه اصولی و درست

بزرگترین مشکلی که در بدنسازان سطح آماتور می‌بینیم این است که در تمرین به باوری رسیده‌اند که می‌گوید هر چه وزنه کاربردی سنگین‌تر باشد عضله هم بیشتر خواهد شد. باب سی‌چریلو و کریس کوک با یکدیگر تمرین سینه دارند. آنها مجموعاً حدود ۴ دهه تجربه را در کوله‌بار خود دارند... ادامه

پرس سینه اصولی و درست پرس سینه اصولی و درست

رازهـای پـنـهان بدنسازی و تناسب انـدام

در طـول چـنـد سـال اخیر، در برنامه های تلویزیونی شاهد قربـانـیـانی بـودیم که به دلیل مکمل های سوزاننده چربی "ادروفین" به این روز افتاده بودند. البته مصرف ادروفین تنها گوشه ای از حوادثی است که دریـن زمینه اتفاق می افتد. رازهـای پـنـهان و عمـیـقی... ادامه

رازهـای پـنـهان بدنسازی و تناسب انـدام رازهـای پـنـهان بدنسازی و تناسب انـدام

مواد غذایی چربی سوز

یک سری مواد غذایی وجود دارد که به نام "غذاهایی با کالری منفی" (NEGATIVE CALORIE FOODS) معروف هستند. این مواد غذایی نسبت به سایر مواد ، انرژی بیشتری برای هضم خود نیاز دارند، یعنی بدن انرژی بیشتری برای هضم آنها می سوزاند و در عین حال بدن نمی تواند کالری زیادی از آنها برای خود ذخیره کند. ادامه

مواد غذایی چربی سوز مواد غذایی چربی سوز

هجوم به سرشانه با لی هنی

پرینت E-mail

هجوم به سرشانه با لی هنیلی هنی؛ صاحب 8 كاپ قهرمانی مستر المپیا : من به انجام چرخه ای تمرین سرشانه اعتقاد دارم، با استفاده از دو برنامه پایه كه در نتیجه سرشانه در فازهای مجزا با حركات متفاوتی بمباران شوند، با رنج متفاوتی از دامنه تكرارها و شدت تمرین. برای انفجار سرشانه ها، آنها را دو بار در هفته تمرین دهید و آنها را در ابتدای جسه تمرین، مورد هدف قرار دهید.
اجازه دهید دو فاز متفاوت از ساختن سرشانه ها را بررسی كنید و هر یك را به شش هفته تقسیم كنید.

فاز اول (هفته اول تا ششم)

با پرس سرشانه هالتر از جلو شروع كنید برای پنج ست. در اولین ست از وزنه سبكی استفاده كنید برای 12 تا 15 تكرار برای گرم شدن مناسب عضلات و مفاصل. میله را از سطح شانه ها به بالا پرس كنید تا صدف شدن دستها و انقباض را در سر جلویی دلتوئید حس كنید، سپس در بخش منفی تكرار آن را به آرامی به پایین بازگردانید. هشت تا ده تكرار برای دو ست اول اجرا كنید و شش تا هشت تكرار برای دو ست آخر.
پس از آن سراغ پرس سرشانه از پشت بروید : چهار ست شش تا هشت تكرار اجرا كنید با وزنه ای بسیار سبك تر نسبت به آنچه برای پرس از جلو استفاده كردید.
پس از آن نوبت به نشر طرفین با دمبل است (سه یا چهار ست 10 تا 12 تكرار) و بالا بردن وزنه تا زیر چانه (در دو ست هشت تا ده تكرار). برای نشر طرفین (برای سر میانی دلتوئید) از به كار بدن وزنه های سنگین خودداری كنید. از دمبلهای 10 تا 15 كیلویی استفاده كنید.
تمرین را با نشر خم با هالتر تمام كنید برای بیرون كشیدن سر پشتی دلتوئید. مشابه نشر خم با دمبل در حالت خمیده قرار بگیرید، هالتر را با انقباض دلتوئید پشتی و ترپز بالا بیاورید تا رسیدن به چانه. اگر این حركت را با دقت و جدیت اجرا كنید، دلتوئید پشتی شما با سرعت بالایی رشد خواهد كرد.
پس از هر جلسه تمرین سه روز را صرف ریكاوری سرشانه كنید. پس از شش هفته، برای سطح بعدی از شدت آماده خواهید بود.

فاز دوم (هفته هفتم تا دوازدهم)

در این فاز، ابتدا پرس سرشانه با هالتر از پشت را برای شش تا هشت تكرار اجرا كنید (البته در ابتدا یك ست گرم كردنی با وزنه سبك اجرا كنید). سپس، پرس سرشانه با دمبل را برای شش تا هشت تكرار انجام دهید.
برای پرس سرشانه با دمبل، به راحتی در انتهای یك میز صاف بنشینید و دمبلها را در هر دست در طرفین سر نگه دارید. كف دستها را رو به جلو حفظ كنید و وزنه ها را به بالای سر پرس كنید و تا جایی كه دستها صاف شود دمبلها را بالا ببرید، سپس وزنه را به نقطه شروع بازگردانید.
پس از آن نوبت نشر طرفین با دمبل است (از تعداد ستها و تكرارهای مشابه فاز اول استفاده كنید)، سپس تمرین را با نشر خم با سیمكش تكدست تمام كنید. سیمكش به شما امكان می دهد تا انقباض عضلانی شدیدی را در تمام دامنه حركت بر عضله خود اعمال كنید. با فاصله از پایه سیمكش بایستید تا بتوانید به انقباض كاملی دست یابید. سپس با انقباض دلتوئید پشتی دستهای خود را از پایین در امتداد بدن تا حد ممكن بالا بكشید و انقباض كاملی در دلتوئید پشتی اعمال كنید. یك ست گرم كردنی شامل 15 تا 20 تكرار انجام دهید و دو یا سه ست اصلی شامل 10 تكرار.
پس از اتمام تمرین سه روز زمان در اختیار عضلات بگذارید تا امكان ریكاوری كامل برایشان فراهم شود و پس از اتمام شش هفته فاز دوم یك هفته كامل را به استراحت بپردازید. استفاده از فازهای مختلف تمرین به شما كمك خواهد كرد تا پیشرفت مستمر و مداومی در شانه های خود دست یابید.

برنامه تمرین سرشانه لی هنی

توجه : با کلیک روی هر حرکت، می توانید فیلم آموزشی اجرای آن حرکت را مشاهده فرمایید.
فاز اول

حرکت تکرار ست
پرس سرشانه با هالتر از جلو 15 - 12
10 - 8
8 - 6
1
2
2
پرس سرشانه با هالتر از پشت 8 - 6 4
نشر طرفين با دمبل 12 - 10 4 - 3
بالا كشيدن وزنه تا زير چانه 10 - 8 2
نشر خم با هالتر 12 - 10 4 - 3

فاز دوم

حرکت تکرار ست
پرس سرشانه با هالتر از پشت 15 - 12
8 - 6
1
4
پرس سرشانه با دمبل 8 - 6 4
نشر طرفين با دمبل 12 - 10 4 - 3
نشر خم با سيمكش 15 - 12
10
1
3 - 2

مرجع : http://www.badan3azi.com

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب