تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

حمله همه جانبه به منطقه T

یک اصطلاح قدیمی و معروفی که هر وقت می‌خواستند در مورد کسی که از نظر بدنی با الباقی تفاوت داشت بگویند و به کار برده می‌شد این بود : چه قدر چهارشانه است و این شروع داستان این هفته ماست... ادامه

حمله همه جانبه به منطقه T حمله همه جانبه به منطقه T

چربی سوزی برای خانم ها

معمولا در مورد کاهش وزن اینطور تصور می شود که خیلی ساده است : کمتر بخور و تمرین کن، البته این کاملا صحیح است، ولی چیزی که یک بدنساز به شما خواهد گفت این است که کاهش دادن چربی کاری بسیار مشکل است... ادامه

چربی سوزی برای خانم ها چربی سوزی برای خانم ها

روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی

برخی از افراد چاق نمی‌توانند با شیوه‌های معمول وزن خود را کاهش دهند و پزشکان انجام اعمال جراحی کاهش وزن را برای آنها توصیه می‌کنند. به گزارش ایسنا : هر سال تنها در آمریکا 160 هزار عمل جراحی کاهش وزن انجام می‌شود، البته این اعمال جراحی... ادامه

روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی روش‎های کاهش وزن به وسیله جراحی

تمرین، تغذیه و مكمل صحیح برای تیپ بدنی اندومورف

پرینت E-mail

تمرین، تغذیه و مكمل صحیح برای تیپ بدنی اندومورفاندومورف ها دارای بدن پر چرب و درشت استخوان هستند (مانند آقای رضا زاده) و از خوردن غذاهای چرب لذت میبرند، اما باید از احتمال افزایش توده چربی در بدن خود نگران باشند و در تمام زندگی خود چربی مصرفی بدن را تا حدی كنترل كنند و نگذارند بر میزان چربی بدن بیش از این افزوده شود. چون در دوران كات (رژیم قبل از مسابقه) به مشكل برمیخورند و باید زجر زیادی را تحمل كنند و غیر از این اگر مربی كاملی نداشته باشند از عضلات آنها به دلیل طولانی شدن رژیم كاسته میشود.

تمرینات این افراد باید برای بدست آوردن عضلات بیشتر و كم چرب تر انجام شود. پیشنهاد ما برای این افراد در تمرینات، استفاده از تكرار های حداقل 10 تایی میباشد، چون اگر تكرار های این افراد بالای 10 باشد تمریناتشان مانند دوران رژیم قبل از مسابقات میشود و اگر زیر 10 تكرار باشد عضلات این افراد بیشتر رو به بی كیفیتی میرود.

در كل گفتن این نكته ضروریست كه تمرینات افراد با تیپ های بدنی متفاوت باید با هم فرق داشته باشد.
افراد اندومورف باید متابولیسم بدن خود را روبه بالا ببرند. افرادی كه مبتدی هستند و معنی متابولیسم را نمیدانند باید بدانند كه متابولیسم یعنی سوخت و ساز.
باید افراد اندومورف سرعت انجام حركاتشان بیشتر از افراد دیگر باشد و بین تمرینات و اجرای ست ها استراحت كمتری كنند. باید میزان كالری مصرفی این افراد كمتر از افراد دیگر باشد اما این به معنی گرسنگی کشیدن نیست. یعنی باید وعده های غذایی كوچك تر ولی تعداد وعده های مصرفیشان بیشتر باشد.
تمرینات این افراد نباید مانند پاورلیفترها بر مبنای قدرت باشد. باید با وزنه متعادل تمرین كنند. یعنی اگر قرار باشد یك حركت را با 3 ست 10 تایی انجام دهند، بگونه ای وزنه را انتخاب كنند كه بدون كمك گرفتن ولی با سختی و تمركز، 10 حركت را انجام دهند و نهایتا 1 تكرار را كمك بگیرند.

افراد اندومورف باید شكر و تمام مواد غذایی كه با قند غیر طبیعی شیرین میشود مثل بیسكوییت، بستنی و ... را از غذای خود حذف كنند و از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد كلا از خوزدن غذاهای چرب و شیرین كه با قند غیر طبیعی شیرین شده دوری كنند.
در طول روز سعی كنند حداقل 10 دقیقه پیاده روی با سرعتی كه بتوانند با نفر بغل دستی خود صحبت كنند داشته باشند.
در پایان باید گفت که این افراد باید سعی كنید از مكمل هایی استفاده كنند كه پر پروتئین و كم كربوهیدرات باشد و از چربی سوز های طبیعی مثل گریپ فروت و یا قهوه در طول روز حتما استفاده كنند.

مسایلی كه در بالا گفته شد برای افراد معمولی كه بدن خوبی دارند و به دنبال مسابقه هم نیستن قابل اجرا می باشد. در ضمن سعی شود حتما میوه زیاد مصرف شود. چون مصرف میوه تاثیر زیادی روی سوخت چربی ها به صورت غیر مستقیم دارد.

مرجع : http://bodybuilder.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب