تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

پرس سینه اصولی و درست

بزرگترین مشکلی که در بدنسازان سطح آماتور می‌بینیم این است که در تمرین به باوری رسیده‌اند که می‌گوید هر چه وزنه کاربردی سنگین‌تر باشد عضله هم بیشتر خواهد شد. باب سی‌چریلو و کریس کوک با یکدیگر تمرین سینه دارند. آنها مجموعاً حدود ۴ دهه تجربه را در کوله‌بار خود دارند... ادامه

پرس سینه اصولی و درست پرس سینه اصولی و درست

رازهـای پـنـهان بدنسازی و تناسب انـدام

در طـول چـنـد سـال اخیر، در برنامه های تلویزیونی شاهد قربـانـیـانی بـودیم که به دلیل مکمل های سوزاننده چربی "ادروفین" به این روز افتاده بودند. البته مصرف ادروفین تنها گوشه ای از حوادثی است که دریـن زمینه اتفاق می افتد. رازهـای پـنـهان و عمـیـقی... ادامه

رازهـای پـنـهان بدنسازی و تناسب انـدام رازهـای پـنـهان بدنسازی و تناسب انـدام

مواد غذایی چربی سوز

یک سری مواد غذایی وجود دارد که به نام "غذاهایی با کالری منفی" (NEGATIVE CALORIE FOODS) معروف هستند. این مواد غذایی نسبت به سایر مواد ، انرژی بیشتری برای هضم خود نیاز دارند، یعنی بدن انرژی بیشتری برای هضم آنها می سوزاند و در عین حال بدن نمی تواند کالری زیادی از آنها برای خود ذخیره کند. ادامه

مواد غذایی چربی سوز مواد غذایی چربی سوز

تمرین، تغذیه و مكمل صحیح برای تیپ بدنی اندومورف

پرینت E-mail

تمرین، تغذیه و مكمل صحیح برای تیپ بدنی اندومورفاندومورف ها دارای بدن پر چرب و درشت استخوان هستند (مانند آقای رضا زاده) و از خوردن غذاهای چرب لذت میبرند، اما باید از احتمال افزایش توده چربی در بدن خود نگران باشند و در تمام زندگی خود چربی مصرفی بدن را تا حدی كنترل كنند و نگذارند بر میزان چربی بدن بیش از این افزوده شود. چون در دوران كات (رژیم قبل از مسابقه) به مشكل برمیخورند و باید زجر زیادی را تحمل كنند و غیر از این اگر مربی كاملی نداشته باشند از عضلات آنها به دلیل طولانی شدن رژیم كاسته میشود.

تمرینات این افراد باید برای بدست آوردن عضلات بیشتر و كم چرب تر انجام شود. پیشنهاد ما برای این افراد در تمرینات، استفاده از تكرار های حداقل 10 تایی میباشد، چون اگر تكرار های این افراد بالای 10 باشد تمریناتشان مانند دوران رژیم قبل از مسابقات میشود و اگر زیر 10 تكرار باشد عضلات این افراد بیشتر رو به بی كیفیتی میرود.

در كل گفتن این نكته ضروریست كه تمرینات افراد با تیپ های بدنی متفاوت باید با هم فرق داشته باشد.
افراد اندومورف باید متابولیسم بدن خود را روبه بالا ببرند. افرادی كه مبتدی هستند و معنی متابولیسم را نمیدانند باید بدانند كه متابولیسم یعنی سوخت و ساز.
باید افراد اندومورف سرعت انجام حركاتشان بیشتر از افراد دیگر باشد و بین تمرینات و اجرای ست ها استراحت كمتری كنند. باید میزان كالری مصرفی این افراد كمتر از افراد دیگر باشد اما این به معنی گرسنگی کشیدن نیست. یعنی باید وعده های غذایی كوچك تر ولی تعداد وعده های مصرفیشان بیشتر باشد.
تمرینات این افراد نباید مانند پاورلیفترها بر مبنای قدرت باشد. باید با وزنه متعادل تمرین كنند. یعنی اگر قرار باشد یك حركت را با 3 ست 10 تایی انجام دهند، بگونه ای وزنه را انتخاب كنند كه بدون كمك گرفتن ولی با سختی و تمركز، 10 حركت را انجام دهند و نهایتا 1 تكرار را كمك بگیرند.

افراد اندومورف باید شكر و تمام مواد غذایی كه با قند غیر طبیعی شیرین میشود مثل بیسكوییت، بستنی و ... را از غذای خود حذف كنند و از ساعت 6 بعد از ظهر به بعد كلا از خوزدن غذاهای چرب و شیرین كه با قند غیر طبیعی شیرین شده دوری كنند.
در طول روز سعی كنند حداقل 10 دقیقه پیاده روی با سرعتی كه بتوانند با نفر بغل دستی خود صحبت كنند داشته باشند.
در پایان باید گفت که این افراد باید سعی كنید از مكمل هایی استفاده كنند كه پر پروتئین و كم كربوهیدرات باشد و از چربی سوز های طبیعی مثل گریپ فروت و یا قهوه در طول روز حتما استفاده كنند.

مسایلی كه در بالا گفته شد برای افراد معمولی كه بدن خوبی دارند و به دنبال مسابقه هم نیستن قابل اجرا می باشد. در ضمن سعی شود حتما میوه زیاد مصرف شود. چون مصرف میوه تاثیر زیادی روی سوخت چربی ها به صورت غیر مستقیم دارد.

مرجع : http://bodybuilder.ir

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب