تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

پرس سینه اصولی و درست

بزرگترین مشکلی که در بدنسازان سطح آماتور می‌بینیم این است که در تمرین به باوری رسیده‌اند که می‌گوید هر چه وزنه کاربردی سنگین‌تر باشد عضله هم بیشتر خواهد شد. باب سی‌چریلو و کریس کوک با یکدیگر تمرین سینه دارند. آنها مجموعاً حدود ۴ دهه تجربه را در کوله‌بار خود دارند... ادامه

پرس سینه اصولی و درست پرس سینه اصولی و درست

رازهـای پـنـهان بدنسازی و تناسب انـدام

در طـول چـنـد سـال اخیر، در برنامه های تلویزیونی شاهد قربـانـیـانی بـودیم که به دلیل مکمل های سوزاننده چربی "ادروفین" به این روز افتاده بودند. البته مصرف ادروفین تنها گوشه ای از حوادثی است که دریـن زمینه اتفاق می افتد. رازهـای پـنـهان و عمـیـقی... ادامه

رازهـای پـنـهان بدنسازی و تناسب انـدام رازهـای پـنـهان بدنسازی و تناسب انـدام

مواد غذایی چربی سوز

یک سری مواد غذایی وجود دارد که به نام "غذاهایی با کالری منفی" (NEGATIVE CALORIE FOODS) معروف هستند. این مواد غذایی نسبت به سایر مواد ، انرژی بیشتری برای هضم خود نیاز دارند، یعنی بدن انرژی بیشتری برای هضم آنها می سوزاند و در عین حال بدن نمی تواند کالری زیادی از آنها برای خود ذخیره کند. ادامه

مواد غذایی چربی سوز مواد غذایی چربی سوز

نکات تمرینی از زبان جی کاتلر

پرینت E-mail

نکات تمرینی از زبان جی کاتلر<br><br>

مصاحبه با قهرمانان پرورش اندام این بار مجله فلکس به سراغ جی کاتلر؛ چهره محبوب سالهای گذشته رفته تا ما را بیشتر از پیش با توصیه ها و شیوه های بدنسازی نوین آشنا سازد.

فلکس : جی برای افزایش پهنای عضلات زیربغل، حرکت بارفیکس و زیربغل هالتر خم به صورت دست باز را توصیه می کنی؟
جی کاتلر : برای افزایش پهنای عضلات زیربغل حرکت بارفیکس موثرترین حرکت می باشد. اما در بسیاری از موارد انجام این حرکت آن هم به صورت دست باز برای بسیاری از بدنسازان پیشرفته دشوار است چه برسد به ورزشکاران مبتدی!

توصیه من انجام حرکت زیربغل سیم کش به صورت دست باز می باشد، این حرکت با درگیر کردن حداقلی عضلات بازو می تواند تاثیر مستقیم بر پهنای آن داشته باشد. برای افزودن بر ضخامت و حجم عضلات پشت بهترین انتخاب حرکت زیربغل هالتر خم می باشد این حرکت را همیشه به شیوه دوریان یتس اجرا می کنم بدین صورت که هالتر را به صورت دست برعکس گرفته و با حفظ آن در نزدیک ترین فاصله از بدن می توانم انقباض کاملی را در اوج حرکت تجربه کنم. این تجربه نتیجه ای جز ماکزیمم شدت و پمپاژ را به همراه نخواهد داشت. رشد عضلات حداقل ترین نتیجه از بکارگیری این شیوه می باشد.
فلکس : جی محبوب ترین سیستم تمرینی که توانستی با آن از محدودیت ها گذر کنی را برای مخاطبان ما بازگو کن و از موثرترین رنج تکرار برای دستیابی به اهدافت بگو.
جی کاتلر : در دوران آغازین قهرمانی از تکنیک های مختلفی استفاده می کردم اما به مرور زمان و کسب تجربه دریافتم که بهترین تکنیک های تمرینی برای من استفاده از تکنیک سوپرست، ژیان ست و استراحت – توقف می باشد. به نظر من موثرترین رنج تکرار ۸ الی ۱۲ می باشد. در این رنج می توانم بالاترین شدت تمرین را با استفاده از سنگین ترین وزنه ها با رعایت فرم صحیح حرکات را تجربه کنم. با رعایت این نکات توانستم ۴ بار مستر المپیا شوم که این می تواند دلیلی بر موثر بودن این شیوه باشد.
فلکس : جی نظرت درباره تمرینات هوازی بعد از بیدار شدن از خواب چیست؟ آیا در این زمان مصرف مکملی خاص را توصیه می کنی؟
جی کاتلر : من جز طرفداران پر و پا قرص تمرینات هوازی بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب می باشم، البته به شیوه خودم!
بدین صورت که قبل از تمرین هوازی یک سروینگ آمینواسید شاخه ای دریافت می کنم و تمام تلاشم این است که ضربان قلب را در حدود ۱۴۰ حفظ کنم. البته هستند افرادی که به صورت ناشتا به این تمرینات می پردازند که این روش هم موثر است.
فلکس : یکی از مخاطبان نوجوان ما قصد آغاز تمرینات بدنسازی را دارد، چه توصیه ای برای این دسته از مخاطبان مجله داری؟
جی کاتلر : تمرینات بدنسازی را به طور جدی در سن ۱۸ سالگی با وزن تقریبی ۱۸۵ پوند آغاز کردم. در سال اول توانستم ۵۰ پوند به وزن عضلانی خود بیفزایم. قبل از آن دوران فعالیت های ورزشی من متفاوت از دوران بدنسازی ام بود. زمان اوقات فراغت در کارخانه تولید بلوک های بتنی همراه با برادرم مشغول به کار بودم. پنج روز در هفته را به انجام تمرینات بدون وزنه اختصاص می دادم با تکرار نسبتا زیاد اما با وزن بدن.
اما تغذیه من، شش وعده غذایی با فاصله زمانی ۳ ساعت در طی روز بود. اولین وعده صبحانه شامل تخم مرغ و بلغور جو دوسر، سه وعده غذایی بعدی مرغ و ماکارونی، و وعده پنجم استیک و سیب زمینی پخته و وعده ششم به سفیده تخم مرغ اختصاص داشت. این تغذیه پایه ساز قهرمانی من در سال های آتی بود.

مرجع : تک اندام

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب