تناسب اندام

چاقی ، ورزش و تناسب اندام

اهمیت ریکاوری در بدنسازی

بسیاری از پرورش‌اندام کاران مخصوصاً مبتدی‌ها به لحاظ این که زودتر به هدف خود برسند سعی می‌کنند با تمام وجود و قدرتشان به وزنه زدن بپردازند و در این بین برخی اوقات برخی جلسات تمرینی را نیز غیبت می‌کنند و برای جبران آن سعی می‌کنند سنگین‌تر و بیشتر وزنه بزنند که این روشی اشتباه است... ادامه

اهمیت ریکاوری در بدنسازی اهمیت ریکاوری در بدنسازی

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

چنانچه بخش داخلی عضلات سینه توسعه خوبی داشته باشند یکی از نقاط قوت عضلات بالاتنه به حساب خواهند آمد. برای هدف قراردادن بخش داخلی عضلات سینه عمدتاً حرکاتی انتخاب می‌شوند که در آنها فاصله بین ست‌ها کم است یا حرکاتی که در بخش بالای حرکت... ادامه

نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه نکات قهرمانان پرورش اندام برای بخش داخلی عضلات سینه

تغذیه در بدنسازی

رژیم غذایی بدنسازی برای ساخت عضله و کاهش چربی بدن می باشد و باعث افزایش توده عضلانی و افزایش سوخت و ساز بدن می شود. غذاهای پر پروتئین و کربوهیدرات پیچیده ( نان کامل، ماکارونی و غلات ) در بدنسازی موثر است. یک رژیم غذایی بدنسازی به طور کلی 2500 – 5500 کالری در هر روز برای مردان و 1500 – 3000 کالری در روز برای زنان... ادامه

تغذیه در بدنسازی تغذیه در بدنسازی

نکات تمرینی از زبان جی کاتلر

پرینت E-mail

نکات تمرینی از زبان جی کاتلر<br><br>

مصاحبه با قهرمانان پرورش اندام این بار مجله فلکس به سراغ جی کاتلر؛ چهره محبوب سالهای گذشته رفته تا ما را بیشتر از پیش با توصیه ها و شیوه های بدنسازی نوین آشنا سازد.

فلکس : جی برای افزایش پهنای عضلات زیربغل، حرکت بارفیکس و زیربغل هالتر خم به صورت دست باز را توصیه می کنی؟
جی کاتلر : برای افزایش پهنای عضلات زیربغل حرکت بارفیکس موثرترین حرکت می باشد. اما در بسیاری از موارد انجام این حرکت آن هم به صورت دست باز برای بسیاری از بدنسازان پیشرفته دشوار است چه برسد به ورزشکاران مبتدی!

توصیه من انجام حرکت زیربغل سیم کش به صورت دست باز می باشد، این حرکت با درگیر کردن حداقلی عضلات بازو می تواند تاثیر مستقیم بر پهنای آن داشته باشد. برای افزودن بر ضخامت و حجم عضلات پشت بهترین انتخاب حرکت زیربغل هالتر خم می باشد این حرکت را همیشه به شیوه دوریان یتس اجرا می کنم بدین صورت که هالتر را به صورت دست برعکس گرفته و با حفظ آن در نزدیک ترین فاصله از بدن می توانم انقباض کاملی را در اوج حرکت تجربه کنم. این تجربه نتیجه ای جز ماکزیمم شدت و پمپاژ را به همراه نخواهد داشت. رشد عضلات حداقل ترین نتیجه از بکارگیری این شیوه می باشد.
فلکس : جی محبوب ترین سیستم تمرینی که توانستی با آن از محدودیت ها گذر کنی را برای مخاطبان ما بازگو کن و از موثرترین رنج تکرار برای دستیابی به اهدافت بگو.
جی کاتلر : در دوران آغازین قهرمانی از تکنیک های مختلفی استفاده می کردم اما به مرور زمان و کسب تجربه دریافتم که بهترین تکنیک های تمرینی برای من استفاده از تکنیک سوپرست، ژیان ست و استراحت – توقف می باشد. به نظر من موثرترین رنج تکرار ۸ الی ۱۲ می باشد. در این رنج می توانم بالاترین شدت تمرین را با استفاده از سنگین ترین وزنه ها با رعایت فرم صحیح حرکات را تجربه کنم. با رعایت این نکات توانستم ۴ بار مستر المپیا شوم که این می تواند دلیلی بر موثر بودن این شیوه باشد.
فلکس : جی نظرت درباره تمرینات هوازی بعد از بیدار شدن از خواب چیست؟ آیا در این زمان مصرف مکملی خاص را توصیه می کنی؟
جی کاتلر : من جز طرفداران پر و پا قرص تمرینات هوازی بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب می باشم، البته به شیوه خودم!
بدین صورت که قبل از تمرین هوازی یک سروینگ آمینواسید شاخه ای دریافت می کنم و تمام تلاشم این است که ضربان قلب را در حدود ۱۴۰ حفظ کنم. البته هستند افرادی که به صورت ناشتا به این تمرینات می پردازند که این روش هم موثر است.
فلکس : یکی از مخاطبان نوجوان ما قصد آغاز تمرینات بدنسازی را دارد، چه توصیه ای برای این دسته از مخاطبان مجله داری؟
جی کاتلر : تمرینات بدنسازی را به طور جدی در سن ۱۸ سالگی با وزن تقریبی ۱۸۵ پوند آغاز کردم. در سال اول توانستم ۵۰ پوند به وزن عضلانی خود بیفزایم. قبل از آن دوران فعالیت های ورزشی من متفاوت از دوران بدنسازی ام بود. زمان اوقات فراغت در کارخانه تولید بلوک های بتنی همراه با برادرم مشغول به کار بودم. پنج روز در هفته را به انجام تمرینات بدون وزنه اختصاص می دادم با تکرار نسبتا زیاد اما با وزن بدن.
اما تغذیه من، شش وعده غذایی با فاصله زمانی ۳ ساعت در طی روز بود. اولین وعده صبحانه شامل تخم مرغ و بلغور جو دوسر، سه وعده غذایی بعدی مرغ و ماکارونی، و وعده پنجم استیک و سیب زمینی پخته و وعده ششم به سفیده تخم مرغ اختصاص داشت. این تغذیه پایه ساز قهرمانی من در سال های آتی بود.

مرجع : تک اندام

تماس با ما

اگر مایلید با سایت تناسب همکاری کنید و یا تمایل دارید مطالب خودتان را برای ما ارسال کنید ، همچنین برای تبادل لینک با ما و یا برای درج آگهی خودتان در سایت ، می توانید از این بخش استفاده کنید و یا به آدرس Info@tanaasob.com ایمیل بزنید.بدیهی است مطالب ارسالی شما پس از بررسی با نام خودتان در سایت به نمایش گذاشته می شود.

آخرین مطالب

آخرین مطالب